Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

UAP | mai 28, 2017

Scroll to top

Top

Rezultatele lucrărilor Comisiei Naționale de Primiri și Titularizări 2017

Administrator

Rezultatele lucrărilor Comisiei Naționale de Primiri și Titularizări în UAP
din 12.04.2017
Membri stagiari – specialitate PICTURĂ
FILIALA PICTURĂ BUCUREȘTI
ADMIȘI

  1. ARISTOTEL MARINA
  2. BRĂNESCU CRISTIAN MIHAI
  3. BUCUR CLAUDIA
  4. BURLACU RĂZVAN
  5. CHIREA PETRE
  6. CONSTANTIN IULIU VICTOR
  7. CONSTANTIN MIHAELA
  8. DOLGHIER OLEG
  9. DUȚĂ IOANA TEODORA
  10. FODOR VLAD-IULIAN
  11. GIOSANU OCTAVIAN AUGUSTIN
  12. GURĂU LUCIAN VALERIU
  13. JARDĂ MARIA
  14. MIHAI LIVIU
  15. MIHĂILESCU IONEL CIPRIAN
  16. NICULESCU LAURA IOANA ȘTEFANIA
  17. OTARI (MĂRIUȚ) FLORENTINA
  18. PÂRVU ELENA ALEXANDRA
  19. PRECUP CĂTĂLIN
  20. SAVOPOL DAIANA CRAIȚA
  21. SCORUȘ (HILA) ECATERINA
  22. SEUȘAN CRISTIAN AUREL
  23. ȘTEFĂNESCU ANDREEA MARIA
  24. TARAȘ CRISTINA VENERA
  25. TRACIU ANDREEA TEODORA
  26. TANISLAV CONSTANTIN
  27. TURLIU DANIEL MARIUS
  28. UNCIULEANU OANA
  29. ZAHIU MARILENA

RESPINȘI

  1. BURCEA MARILENA
  2. ENACHE EMILIAN OCTAVIAN
  3. URSACHE AMELIA

Membri stagiari – specialitate PICTURĂ
TERITORIU
ADMIȘI

  1. ALEXII IONUȚ CRISTIAN – Filiala IAȘI
  2. ANTOCHI VASILE BOGDĂNEL – Filiala BACĂU
  3. APOSTUL ELENA IRINA – Filiala IAȘI
  4. BARB NICOLAE – Filiala SFÂNTU GHEORGHE
  5. BARCAN DAN CRISTIAN – Filiala BAIA MARE
  6. BIGHIU (COSTIN) CARMEN-SILVIA – Filiala IAȘI
  7. BOC MARIUS IONUȚ – Filiala ORADEA
  8. BOGDAN MARIANA – Filiala BRĂILA
  9. BOROȘ BIANCA ALINA – Filiala IAȘI
  10. BRUMĂ LUCIAN – Filiala IAȘI
  11. BUFAN OCTAVIAN VASILE – Filiala BAIA MARE
  12. BUGA VIORICA – Filiala TIMIȘOARA
  13. CHEBAC ADRIANA MARIANA – Filiala GALAȚI
  14. CÎMPEANU DATES – Filiala ORADEA
  15. COMAN VIOREL – Filiala TIMIȘOARA
  16. COSMA CIPRIAN GEORGEL – Filiala BAIA MARE
  17. COSTEA CRISTINA-ALINA – Filiala CONSTANȚA I
  18. FECHETE CARP MINA – Filiala IAȘI
  19. FENEȘAN IOANA – Filiala CLUJ
  20. GHERGHEL GRIGA IOLANDA ALICE – Filiala BAIA MARE
  21. GHERGHINA HORIA – Filiala HUNEDOARA
  22. GRASU MIRON ADRIANA GEANINA – Filiala IAȘI
  23. GRIGORIU RALUCA IOANA – Filiala BAIA MARE
  24. HEREȘ PAVEL ALIN – Filiala BAIA MARE
  25. IANCU GEORGIANA – Filiala TIMIȘOARA
  26. IȚOAIE CĂLIN OVIDIU – Filiala BAIA MARE
  27. JABINSCHI VALERIU – Filiala VÂLCEA
  28. KARDA ZENKO T.I – Filiala SFÂNTU GHEORGHE
  29. MARCU MIHAELA – Filiala IAȘI
  30. MAZARACHE OANA – Filiala IAȘI
  31. MIHALACHE MIHAELA – Filiala CLUJ
  32. MIHUȘ GRIGORE – Filiala INTERJUDEȚEANĂ CLUJ-BISTRIȚA
  33. MOLDOVAN SMARANDA-SABINA – Filiala TIMIȘOARA
  34. MUNTEANU BOGDANA-ALINA – Filiala IAȘI
  35. MUSCALU DARIA-SARAH – Filiala IAȘI
  36. NYIRI ZOLTAN – Filiala SATU MARE
  37. OROS ANCA DELIA – Filiala BAIA MARE
  38. OȚOIU IRINA – Filiala BAIA MARE
  39. PĂLTĂNEAEA ION-BASARAB – Filiala GALAȚI
  40. PÂȚU OLGUȚA(VOISEI CARMEN) – Filiala IAȘI
  41. PEIU MITRUȚ – Filiala IAȘI
  42. PINTEA FLAVIA TEODORA – Filiala IAȘI
  43. PODOLEANU PETRICĂ-CĂTĂLIN – Filiala VÂLCEA
  44. POJAR RODICA MAGDALENA – Filiala BAIA MARE
  45. REMENYI ANDREEA – Filiala GALAȚI
  46. RUS CARMEN VIOLETA – Filiala BRĂILA
  47. SABO-BUCUR MARIUS – Filiala IAȘI
  48. SĂLĂGEAN HOREA – Filiala ORADEA
  49. SĂRULEANU ALINA – Filiala IAȘI
  50. STERIOPOL VICOL ADRIANA VERGINICA – Filiala GALAȚI
  51. ȘTEȚCO GĂVRILĂ – Filiala BAIA MARE
  52. SURUGIU MIHAELA – Filiala IAȘI
  53. TOMA MĂDĂLINA – Filiala IAȘI
  54. VASILIU VIOREL – Filiala IAȘI
  55. VECLENIȚ ANDRADA-PAULA – Filiala CLUJ

RESPINȘI

  1. BALICA ECATERINA – Filiala BRĂILA
  2. BÂZU LENUȚA – Filiala GALAȚI
  3. BÎRLIBA G. GIGEL – Filiala NEAMȚ
  4. BERNATH ANDREA – Filiala SIBIU
  5. CĂLUȚĂ ROXANA – Filiala SLOBOZIA-IALOMIȚA
  6. CHIRIAC OTILIA-VIORICA – Filiala IAȘI
  7. CLETEA CORINA – Filiala BRAȘOV
  8. CONSTANTINESCU NICU GABRIEL – Filiala TÂRGU-JIU
  9. CONSTANTINESCU VICTOR – Filiala BUZĂU
  10. CRĂCIUN CARMEN MARIANA – Filiala BRĂILA
  11. CRAIU ALINA-MIHAELA – Filiala BACĂU
  12. FRENȚESCU IULIA ELENA – Filiala GALAȚI
  13. GAVRILEAN EMILIAN ADRIAN – Filiala IAȘI
  14. KNEIPP PETER – Filiala REȘIȚA
  15. KOZMA LIDIA ELENA – Filiala BAIA MARE
  16. LEȚU ADELINA – Filiala CONSTANȚA I
  17. LUNGULESCU LILA – Filiala IAȘI
  18. MARIN ALEXANDRU – Filiala VÂLCEA
  19. MURZEA SANDA-DOINA – Filiala HUNEDOARA
  20. MUSINCHEVICI IOANA – Filiala GALAȚI
  21. ONICIUC NICU GABRIEL – Filiala IAȘI
  22. ROMAN FLORENTINA – Filiala CONSTANȚA I
  23. RUSU MARINELA – Filiala IAȘI
  24. SAVIN CRISTINA-MARIA – Filiala ORADEA
  25. SCURTU FLORIN VIOREL – Filiala HUNEDOARA
  26. STĂNEASE DAN SILVIU – Filiala SLOBOZIA-IALOMIȚA
  27. TEODORESCU GABRIEL – Filiala SLOBOZIA-IALOMIȚA

Membri stagiari – specialitate SCULPTURĂ
FILIALA SCULPTURĂ BUCUREȘTI
ADMIȘI

  1. ANDREI DANIELA
  2. BILAN GEORGE
  3. COSTOIU DOMINIC
  4. DASCĂLU NICUȘOR-ALEXANDRU
  5. FLOREA LAURA
  6. MĂRCUȘ ANDREI ALEXANDRU
  7. MATEI VASILE
  8. MOCANU ANDRA-SIMINA
  9. PANAIT RADU TUDOR
  10. PÎRVAN-POMPILIU SMARANDA
  11. SCHIBINSCHII ALEXANDRU
  12. SIMINIC ȘTEFAN SERGIU
  13. SIMINIC TEODOR VICTOR
  14. SIMION DENIS ANDREEA
  15. TILKIOGLU KAAN ALBERT
  16. ȚÎNTEANU CONSTANTIN
  17. VANĂ MIHAI ALEXANDRU
  18. VELESCU MARIAN

Membri stagiari – specialitate SCULPTURĂ
TERITORIU
ADMIȘI

  1. BABCINEȚCHI VLADLEN – Filiala IAȘI
  2. BRÎNZEI DENIS-VIOREL – Filiala GALAȚI
  3. BURLACU ALEXANDRU – Filiala IAȘI
  4. DUMITRESCU SERGIU – Filiala GALAȚI
  5. GABOR BARNA ROBERT – Filiala TÂRGU MUREȘ
  6. ILISEI DUMITRU DARIUS – Filiala NEAMȚ
  7. JITĂRIUC LUCIAN-ILIE – Filiala GALAȚI
  8. PĂTRĂȘCANU SORIN – Filiala IAȘI
  9. PIU ERMINIA – Filiala IAȘI
  10. PODEA ALEXANDRU – Filiala HUNEDOARA
  11. POPA LUCIAN-NICOLAE – Filiala INTERJUDEȚEANĂ CLUJ-BISTRIȚA

 Membri stagiari – specialitate GRAFICĂ
 FILIALA GRAFICĂ BUCUREȘTI
ADMIȘI

  1. ACASANDREI LIVIU
  2. ANDRONACHE ALEXANDRA
  3. GHERGHINOIU GEORGETA
  4. ILIESCU IRINA MARIA
  5. MARIȘOIU ANDRA-MARIA
  6. MATEI ROBERT
  7. POPESCU FLAVIA ȘTEFANA
  8. STOIAN LUCA MATEI
  9. TOFOLEANU ANDREEA

 
RESPINȘI

  1. ANDREI DAN ȘTEFAN

 

Membri stagiari – specialitate GRAFICĂ
TERITORIU
ADMIȘI

  1. BOTEZ CRISTINA – Filiala VÂLCEA
  2. BRĂTAN IOAN – Filiala INTERJUDEȚEANĂ CLUJ-BISTRIȚA
  3. ILIE ALEXANDRA MARIA – Filiala PITEȘTI
  4. LEMNARU ANA-MARIA – Filiala IAȘI
  5. PANTEA ANDREI-ALEXANDRU – Filiala IAȘI
  6. SIKLODI ZSOLT – Filiala CLUJ
  7. ȘTEȚ BOGDAN – Filiala BAIA MARE
  8. ȚĂROI VICTORIA – Filiala BRAȘOV
  9. TOȘA MATEI – Filiala INTERJUDEȚEANĂ CLUJ-BISTRIȚA
  10. VÎNĂU ANCA-MIHAELA – Filiala IAȘI
  11. VOICULEȚ MAGDALENA – Filiala BRĂILA
  12. ZAUNER CAMELIA – Filiala GALAȚI

RESPINȘI

  1. BURZO DOINA MARIA-ANTONIA – Filiala CLUJ
  2. CHIȚIMUȘ CONSTANTIN – Filiala IAȘI
  3. CROITORU-CAPBUN NICOLAE – Filiala SLOBOZIA-IALOMIȚA
  4. MITROFAN IONUȚ – Filiala GALAȚI
  5. PONGRACZ LUDOVIC ZOLTAN – Filiala ORADEA

Membri stagiari – specialitate ARTE DECORATIVE
FILIALA ARTE DECORATIVE BUCUREȘTI
ADMIȘI

  1. BRĂESCU ANDREEA
  2. CĂLIN URICARU LUXANDRA
  3. GÎLMEANU CĂTĂLINA DOINA
  4. DRAGU VINTILĂ ANCA
  5. DOBRICĂ ALINA MARIA
  6. FLORICĂ OANA LORENA
  7. GURGUȚĂ ALINA MIHAELA
  8. POP GH. ANDREI ALEXANDER
  9. STANCIU ALEXANDRU IONUȚ MARIUS
  10. STOICA OANA MARIA
  11. SUMEDRE IOAN

Membri stagiari – specialitate ARTE DECORATIVE
TERITORIU
ADMIȘI

  1. CIORNEI CONSTANTIN – Filiala IAȘI
  2. COCIUBA EDITA – Filiala ARAD
  3. DOBRESCU DIANA MARIA – Filiala CLUJ
  4. FRĂTIȚA MARIANA – Filiala TÂRGU-JIU
  5. KLOSOWSKI MARIA – Filiala ORADEA
  6. PETER FELIX – Filiala INTERJUDEȚEANĂ CLUJ-BISTRIȚA
  7. POHRIB T.GRAȚIELA-MANUELA – Filiala IAȘI
  8. SASU CRISTINA ELENA – Filiala IAȘI
  9. STAN MĂDĂLINA – Filiala DEVA
  10. SZANTO ANDREA – Filiala CLUJ

RESPINȘI

  1. KOLUMBAN-KANTOR ARPAD – Filiala TÂRGU MUREȘ
  2. PETRESCU ILEANA OLIMPIA – Filiala SLOBOZIA-IALOMIȚA

Membri stagiari – specialitate ARTĂ PLASTICĂ RELIGIOASĂ ȘI RESTAURARE
FILIALA ARTĂ PLASTICĂ RELIGIOASĂ ȘI RESTAURARE BUCUREȘTI
ADMIȘI

  1. BĂCANU ROXANA MARIA
  2. BUZULOI VASILE
  3. CĂȚOI AURELIA FLORENTINA
  4. CIOCOIU ELENA BRÂNDUȘA
  5. FRĂȚILĂ LILIANA
  6. IONESCU-BERECHET CRISTINA-AURELIA
  7. LICIU NECULAI
  8. LUNGU GABRIELA
  9. NICULESCU MATEI ENRIC
  10. PASTORCICI IULIANA
  11. PLETEA GABRIEL
  12. VINȚEANU SORIN
  13. VOINEA ELA MARIA

RESPINȘI

  1. BOGATU COSTEL
  2. GRIBINCEA CONSTANTIN-VLADIMIR
  3. PLETEA ANDA
  4. TÂRCAVU MARLENA

Membri stagiari – specialitate ARTĂ PLASTICĂ RELIGIOASĂ ȘI RESTAURARE
TERITORIU
ADMIȘI

  1. CĂMINESCU MIRUNA MIHAELA – Filiala CRAIOVA
  2. GORGORIN COSTEL-DRAGOȘ – Filiala CRAIOVA
  3. LUNGANU CONSTANȚA-CARMEN – Filiala CRAIOVA
  4. MAXIM BOGDAN-GABRIEL – Filiala CRAIOVA

RESPINȘI

  1. GACEA MIHAIL – Filiala SIBIU

Membri stagiari – specialitate DESIGN
FILIALA DESIGN BUCUREȘTI
ADMIȘI

  1. ANDREI DIANA ISIDORA
  2. PĂNESCU FLORICA
  3. STOICA IONEL

Membri stagiari – specialitate DESIGN
TERITORIU
ADMIȘI

  1. GHIOC ALEXANDRA-ȘTEFANA – Filiala IAȘI
  2. PINTEA ALDONA – Filiala TIMIȘOARA
  3. TURTURICĂ ONDINA OANA – Filiala ARAD

Membri stagiari – specialitate GRAFICĂ PUBLICITARĂ
FILIALA GRAFICĂ PUBLICITARĂ BUCUREȘTI
ADMIȘI

  1. CIUBOTARU ALEXANDRU
  2. CUCU TUDOR VLADIMIR RAREȘ
  3. POPESCU IONUȚ

Membri stagiari – specialitate GRAFICĂ PUBLICITARĂ
TERITORIU
ADMIȘI

  1. NEGREA CĂTĂLIN IONUȚ – Filiala TÂRGU JIU

Membri stagiari – specialitate SCENOGRAFIE
FILIALA SCENOGRAFIE BUCUREȘTI
ADMIȘI

  1. COVALCIC IOANA ANAMARIA
  2. CUCU ANA MARIA
  3. PĂUN ANDREEA-RUXANDRA

Membri stagiari – specialitate SCENOGRAFIE
TERITORIU
ADMIȘI

  1. MOSORESCU ION BOGDAN – Filiala BRĂILA

Membri stagiari – specialitate MULTIMEDIA
FILIALA MULTIMEDIA BUCUREȘTI
ADMIȘI

  1. ALBU MARINA
  2. BASALICI VLAD STOICA
  3. BASARAB LILIANA
  4. CAJAL OANA MARIA
  5. CRUNȚEANU LARISA
  6. PĂLIMARIU DANIELA CĂLIN
  7. POPA DELIA-ANA
  8. SURDUCAN MILENA MARIA

Membri stagiari – specialitate MULTIMEDIA
TERITORIU
ADMIȘI

  1. ARDELEAN SUSANA MELANIA – Filiala BAIA MARE
  2. BURCSA MATEI – Filiala BAIA MARE
  3. CONSTANTINESCU FLORIN – Filiala CRAIOVA
  4. INDIG RODICA – – Filiala ORADEA
  5. PANȚIR BOGDAN – Filiala IAȘI
  6. UNGUREANU OVIDIU – Filiala BACĂU
  7. VAKAROS LORAND BELA – Filiala CLUJ

RESPINȘI

  1. NECULEA IOANA NICOLETA – Filiala PLOIEȘTI
  2. GHETIE SILVIU CORNELIU – Filiala BAIA MARE

Membri stagiari – specialitate CRITICĂ
FILIALA CRITICĂ BUCUREȘTI
ADMIȘI

  1. PRECUP MIHAI
  2. VARZARI MIHAELA

Membri stagiari – specialitate CRITICĂ
TERITORIU
ADMIȘI

  1. BICHESCU CONSTANTIN – Filiala IAȘI
  2. TATAY CORNEL ALEXANDRU – Filiala CLUJ

Anexa 1 cuprinde un număr de  9 (nouă) file
Președinte Comisia Națională de Primiri și Titularizări în UAP din România

NICOLAE AUREL ALEXI

Descarcă de aici Anexa nr. 1 – Rezultate primiri stagiari 2017


 

Rezultatele lucrărilor Comisiei Naționale de Primiri și Titularizări în UAP
din 12.04.2017

Membri titulari – specialitate PICTURĂ
FILIALA SLOBOZIA-IALOMIȚA
ADMIȘI

  1. AIONESEI VASILE
  2. ION CORNELIA-CAMELIA
  3. ȘERBAN ȘTEFAN

RESPINȘI

  1. SMEIANU MARCELA

FILIALA ARAD
ADMIȘI

  1. FURNEA MARIA
  2. GHERMAN DAN SILVIU
  3. KLEMENCO SOFIA

RESPINȘI

  1. BOȚAN ELENA
  2. ȚIGAN BOGDAN

Membri titulari – specialitate MULTIMEDIA
FILIALA ARAD
ADMIȘI

  1. OCTAVIAN CIRA
  2. PECICAN (DAMIAN) ANDRADA

Membri titulari – specialitate SCULPTURĂ
FILIALA ARAD
ADMIȘI

  1. CIOBANU CELUS
  2. PĂCURAR CAMIL

 

Membri titulari – specialitate DESIGN
FILIALA ARAD
ADMIȘI

  1. CRISTEA LUCIA

 

Anexa 2 cuprinde un număr de 2 (două) file

Președinte Comisia Națională de Primiri și Titularizări în UAP din România

NICOLAE AUREL ALEXI

 

Descarcă de aici Anexa 2 – Rezultate titularizari 2017

Anunț

ANUNȚ TITULARIZĂRI 2017 PENTRU MEMBRII U.A.P. DIN ROMÂNIA

În perioada 10 iunie – 10 iulie 2017 se vor depune dosarele (acte și portofoliu artistic) în vederea titularizării în UAP din România a membrilor stagiari, la secretariatele filialelor din București și teritoriu.

Filialele teritoriale vor trimite dosarele întocmite și avizate conform noului Regulament de Primiri și Titularizări în Uniunea Artiștilor Plastici din România, disponibil pe site-ul UAP – www.uap.ro, până la data de 25 iulie 2017, la sediul UAP din Str. Piața Amzei nr.13, etaj 4.

Pentru filialele din București, dosarele se vor depune la sediul UAP din Str. Piața Amzei nr.13, etaj 4, sector 1, București, de  luni până joi, între orele 10.00-15.00 și vineri, între orele 10.00 – 13.00.

ATENȚIE!!!

Perioada de stagiatură este de minim doi ani şi maxim cinci ani de la data intrării în UAP.
În sesiunea de titularizare 2017 se pot înscrie numai cei care au dobândit calitatea de membru stagiar în anul 2014 și 2015.

http://uap.ro/anunt-titularizari-2017-pentru-membrii-u-a-p-din-romania/
http://uap.ro/regulament-pentru-primiri-si-titularizari-in-uap/


Vă informăm că s-au afișat - Rezutatele Comisiei Naționale de Primiri și Titularizări în Uniunea Artiștilor Plastici din România 2017, lista este disponibilă la: http://uap.ro/rezultatele-lucrarilor-comisiei-nationale-de-primiri-si-titularizari-2017/


Vă reamintim că puteți să vă creați propria pagină de autor pe WWW.UAP.RO, astfel

trimite-ți pe adresa de e-mail webmaster@uap.ro următoarele documente:

  • fotografie autor 1 buc.
  • fotografie lucrare reprezentativă 1 buc.
  • CV în română și CV în engleză
  • date de contact, adresă, telefoane (fix, mobil), adresă de e-mail, adresă site
  • scurt text critic sau de autor în română și engleză

Reamintim celor interesați să își preschimbe legitimațiile vechi în noul model tip card, necesitatea de a transmite pe adresa de e-mail hr@uap.ro a unei fotografii portret si copia actului de identitate, pentru ridicarea ei este necesară plata cotizației la zi.