Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

UAP | 26/02/2024

Scroll to top

Top

LISTA PARTICIPANȚILOR la SALONUL NAŢIONAL DE PLASTICĂ MICĂ BRĂILA - UAP

LISTA PARTICIPANȚILOR la SALONUL NAŢIONAL DE PLASTICĂ MICĂ BRĂILA
Doctor

Ediţia a XXV-a 9 martie – 24 aprilie 2024

Transmitem felicitările noastre artiștilor selecționați din cei 426 înscriși.

Suma necesară costurilor de editare a catalogului, în valoare de 120 lei de lei/participant se va trimite în cont bancar deschis la B.C.R. nr. cont RO19RNCB 0048 0259 1475 0002 pe numele Filiala din Braila a Uniunii Artistilor Plastici din România cu specificația ”Pentru S.N.P.M. Brăila, nume……” Confirmarea plății se va trimite in colet o data cu lucrarea

Expedierea lucrărilor:

Se va face de acum până în 19 februarie 2024, prin curier (EXCLUS POȘTĂ), pe adresa Galeria de Artă Brăila, Piața Traian nr. 2, Brăila, d-na Geanina Baciu, tel. 0747.655.228.

Fiecare lucrare va avea menţionat pe verso: numele, titlul, anul, tehnică, dimnesiuni, adresa, email-ul şi telefonul autorului, filiala U.A.P.R. din care face parte.

Lucrările vor fi încadrate şi cu sistem de agăţare, obligatoriu.

• Solicităm ambalarea lucrărilor astfel încât să fie bine protejate atât la trimitere cât şi la returnare.

Pentru siguranța returnării lucrărilor, insistăm ca pe colet să vă scrieți adresa completă, inclusiv propriul număr de telefon.

• În interiorul coletelor, ce conţin lucrări ale mai multor artiști, solicităm lista cu autorii.

1. Liviu Acasandrei – Filiala Grafică București

2. Mihai Albu – Filiala Iași

3. Diana Andreescu – Filiala Timișoara

4. Adriana Andrei- Filiala Cluj

5. Cristina Bacicu Botez – Filiala Vâlcea

6. Călin Baciu – Filiala Sibiu

7. Maria-Luiza Balan – Piatra Neamț

8. Rodica Banciu Regep – Filiala Timișoara

9. Marius Vasile Barb – Barbone – Filiala Pictură București

10. Ionut Theodor Barbu – Filiala Pictură București

11. Olimpia Hinamatsuri Barbu – A.F.A.P.R.R

12. Roxana Barbu – Filiala Pictură București

13. Carmen Bazilescu – Filiala Arte Decorative

14. Sterică Bădălan – Filiala Galați

15. Valentina Anca Badean – Filiala Mureș

16. Thomas Becket – Filiala Oradea

17. Erna Judith Berger Moise – București

18. Nicoleta Bică Bucșaru – Filiala Arte Decorative București

19. Paul Blînda – Filiala Oradea

20. Elena Sofia Bobei – Filiala Sf. Gheorghe

21. Viorica Bocioc – Filiala Timișoara

22. Gabriela Diana Bohnstedt Gavrilaș,- Filiala Oradea

23. Brîndușa Bontea – Filiala Grafică Bucurști

24. Daniel Bordeu – Filiala Alba

25. Bianca Boroș – Filiala Iași

26. Mircea-Dragoș Botezat – Filiala București

27. Adrian Branea – Filiala Design București

28. Cristian Brânzescu – Filiala Pictură București

29. Liviu Brezeanu – Filiala București

30. Cornelia Brustureanu – Filiala Iași

31. Vlad Nicolaie Bulgăr – Baia Mare

32. Liviu Bumbu – Filiala Cluj

33. Radu-Valentin Burduj – București

34. Lucian Butucariu – Filiala Arte Decorative București

35. Tedor Buzu – UAP Boemia de Sud, Tabor, Cehia

36. Lilia Cazacu – Filiala Iași, Rep.Moldova

37. Adriana Cănija Popa – Cănija Popa – Filiala Deva

38. Nicoleta Cristina – Filiala Bacău

39. Carmen Cărăușu – jud. Neamț

40. Miruna Cărăușu – Filiala Galați

41. Nicolae Cǎrbunaru – Filiala Galați

42. Dinu Câmpeanu – Filiala Sculptură București

43. Sorinel Cârstiuc – Filiala Brăila

44. Maricica Cârstiuc – Filiala Brăila

45. Marius Daniel Cepeși – Filiala Mehedinți

46. Dănuț Adrian Iași Chidon-Frunză – Filiala Iași

47. Teodora Chinschi – Filiala București

48. Delia Chiotan – Craiova

49. Sandra Chira – Filiala Timișoara

50. Larissa Andreea Chireață – Filiala Pitești

51. Otilia Viorica Chiriac – Filiala Iași

52. Melania Chituc – Filiala București

53. Florentina Carmen Ilinca Chițan – Filiala Bacău

54. Florian Liviu Cioacă – Filiala Pitești

55. Ștefania Ciobanu – Filiala Iași

56. Teodora Cristina Ciocianu – București

57. Viorica Ciucanu – Filiala Piatra Neamț

58. Dates Cîmpeanu – Filiala Oradea

59. Trandafira Cojocaru – Filiala Brăila / București

60. Eduard Cristian Coman – Filiala Galați

61. Ștefan Coman P.- U.A.P. Moldova

62. Marius Coman-Sipeanu – Sibiu

63. Olimpia Coman-Sipeanu – Filiala Sibiu

64. Emil Comșa – Filiala Sibiu

65. Bianca-Andreea Constantin – Filiala București

66. Ion Constantinescu – Filiala Sibiu

67. Maria Constantinescu – Filiala București

68. Nela Constantinescu – Filiala Brăila

69. Constantin-Adrian Corcăcel – Filiala Galați

70. Lidia Corladi – Filiala Constanța

71. Ana-Maria Costiuc – Filiala Galați

72. Lavinia Antonia Coșovliu – Filiala Galați

73. Agneta Covrig – Filiala Iași

74. Emil Craioveau – Filiala Ploiești / Mizil

75. Mihaela Craiu – Filiala Iași / Bacău

76. Ioana Crăciun Dobrescu – Filiala București

77. Valentina Cristea – Filiala Sibiu

78. Andrei Cristian – Sebeș Jud. Alba

79. Levente Csatlos – Filiala Tg. Mureș

80. Iulia-Maria Dăncilă – București

81. Elena Dăscălescu – Filiala București Pictură

82. Cornelia Victoria Dedu – Filiala București

83. Mara Diaconu – Filiala Pitești

84. Minel Diaconu – Drobeta Turnu Sevsrin

85. Lavinia Dima – Filiala București

86. Ana-Maria Dobre – Filiala Brăila

87. Alina Maria Dobrică – Filiala București

88. Adina Dogaru – Filiala Constanța Unu

89. Eva Dolha – Filiala Hunedoara / Cluj-Napoca

90. Eugen Dornescu – Filiala Sibiu

91. Andreea Dosinescu – Filiala București

92. Mihaela Anamaria Dragomir Sandu – Filiala Galați

93. Nicoleta Drăgan – A.F.A.P.R.R.

94. Ion DrăghicI – Filiala Grafică București

95. Gabriele Drăghici – Filiala Arte Decorative București

96. Eugenia Drăgoi-Banciu – Filiala Timișoara

97. Enel Dumitrașcu – A.F.A.P.R.R. / Brăila

98. Nicu Dumitrescu – A.F.A.P.R.R.

99. Laura Elena Dumitru – Filiala Vrancea

100. Ioana-Teodora Duță Schmiedigen – Filiala Pictură București / Curtea de Argeș

101. Traian Duță – Filiala Sculptură București / Curtea de Argeș

102. Georgiana-Mariana Enache – Prahova

103. Sorina Fădor Vădeanu – Filiala Galați

104. Lucica Filimon – Filiala Bacău

105. Teodora Florea (Ionescu) – Filiala Ploiești / București

106. Irina Florescu – Filiala București

107. Mariana Frătiță – Filiala Tg.Jiu

108. Marius Frățilă – Filiala Pictură București

109. Daniela Frumușeanu – Filiala Arte Decorative București

110. Maria Furnea – Filiala Arad

111. Mihaela Ganță – Filiala Baia Mare

112. Vasilica Gavrilă – Filiala Brăila / Galați

113. Mariana Gavrilă Vesa – Filiala Pictură București

114. Cecilia Găinaru-Orosan – A.F.A.P.R.R.

115. Dorel Găină – Filiala Oradea

116. Dumitru Gârea – Filiala Bacău

117. Anca Georgescu – Filiala Constanța Unu

118. Gabriela Georgescu – Filiala Galați

119. Erika Gergely – Filiala Tg. Mureș

120. Romo Gheorghiță – Filiala Pictură București

121. Ruxandra Gheorghiu (Manole) – București

122. Cornelia Gherlan – Filiala Grafică București

123. Stelian Ghinea – Filiala Brăila

124. Marilena Ghiorghiță – Filiala Ploiești

125. Iuiana Ghiță – Filiala București

126. Antonela Giurgiu – Filiala Alba

127. Florentina Giol – Filiala Brăila

128. Gloria Grati – Filiala Timișoara

129. Florin Grădinaru – Filiala Craiova

130. Ioana Grigore – Brăila

131. Cristina Maria Grigorescu -Filiala București

132. GroMVas – U.A.P. Rep. Moldova, Chișinau / Grigoriopol, Transnistria

133. Adrian Grosari – Filiala Suceava

134. Erika Guadagnin – Galați

135. Andruța Gugonea – Pitești

136. Daniel Guță – Filiala Craiova

137. Miruna Hasegan – Filiala Iași

138. Ovidiu Hațeganu – Filiala Satu Mare

139. Georgeta Hlihor – Filiala Buzău

140. Mihai Hlihor – Filiala Buzău

141. Garbis Adrian Hofman – Alicante, Spania

142. Bogdan Severin Hojbotă – Filiala Artă Decrativă București

143. Răzvan Ștefan Horobăț – Filiala Suceava

144. Oana Ruxandra Hrișcă – Filiala Suceava

145. Mariana Hultoană – Iași

146. Ofelia Huțul – Filiala Iași

147. Irinel Daniela Iacob – București

148. Raluca Spătaru Iancu – Filiala Brăila

149. Andreea Ifrim – Filiala București./ Dorohoi

150. Ioana Lidia Ilea – A.F.A.P.R.R.

151. Alexandra Maria Ilie – Filiala Pitești

152. Victor Ilie – Filiala București

153. Eugen Ilina – Filiala Sculptură București

154. Tudor Ioan – Filiala Galați

155. Marilena Ioanid – Filiala Brăila

156. Carmen Ionescu – Filiala Constanța Unu

157. Florica Ionescu, Filiala Ploiești

158. Ionelia Irina Ionescu – Filiala Vâlcea

159. Sidonius Constantinus Ionescu

160. Magdalena Ionescu Bîrhală – A.F.A.P.R.R.

161. Irina IosipFiliala – Iași / București

162. Livia Irimescu – Câmpulung Muscel

163. Ion Jabinschi – Rep. Moldova

164. Elena Salomeea Kaloxilos Moraru – Brăila

165. Ioan Kett Groza – Filiala Arad

166. Maria Koiciu – Filiala Constanța Unu

167. Marcela Larionescu – Filiala Suceava / Rădăuți

168. Claudia Lascan – Filiala Buzău / Focșani

169. Cristina Daniela Lazăr – Filiala Timișoara

170. Cristina Lazăr – Filiala Pictură București

171. Natalia Lazăr – Filiala Grafică București

172. Valeriu Lazăr – București

173. Claudia Lazar – Filiala Design București

174. Ioan Lăzureanu – Filiala Bacău

175. Ionela Lăzureanu – Filiala Bacău

176. Bogdan Adrian Lefter – Filiala Buzău

177. Sabina Legănaru – Filiala Pictură București

178. Ildikó Lepedus – Filiala Satu Mare

179. Iosif Paul Les – Filiala Baia Mare

180. Cristina-Claudia Lihăt – Sânnicolau Mare, jud. Timiș

181. Raluca Simona Loghin – Filiala Iași

182. Flavius Lucăcel – Cluj-Napoca

183. Stela Maria Lucici – Filiala Pitești

184. Cristina Maria Lupescu – București

185. Crenguța Macariei – Filiala Brăila / Galați

186. Ioana Maier – Filiala Constanța Unu

187. Lucreția Maiorescu – Filiala Pictură București

188. Eugenia Mangra – Filiala Oradea

189. Alina Manole – Filiala București

190. Dorel Manole – Filiala București

191. Ilinca Manole – Filiala București

192. Irina-Elena Manu – Constanța

193. Albina Marcu – Filiala Design București

194. Ana Cristina Marian – Filiala Cluj

195. Gabriela Elena Marica – Filiala Brașov

196. Elena Marinca – Filiala Cluj-Bistrița-Zalău / Cluj Napoca

197. Mira Marincaș – Filiala Cluj-Napoca

198. Andreea Marinescu – Filiala Timișoara

199. Teodora Marișescu – Timișoara

200. Maria Măncianu Bogatu – Filiala Arte Decoraive București / Călărași

201. Rebeca Emanuella Mănescu – Filiala Pictură București

202. Hugo Mărăcineanu – Filiala Brăila

203. Walter Mărăcineanu – A.F.P.R.R. București

204. Ecaterina Mărghidan – Filiala Iași

205. Maria-Mădălina Mânzu – Filiala Brăila

206. Alexandra Meiloiu – Bucureșt

207. Tudor Meiloiu – București

208. Florin Mihai – Filiala Pictură București

209. Ioana Mihai Badea – Filiala București

210. Emil-Florian Mihăilescu – F.A.P.R.R.

211. Lucreția Milea – Filiala Ploiești

212. Gianina Miron – Filiala Pictură București

213. Mioara Mitu – Filiala Tulcea

214. Sarah Raluca Miulescu – Filiala Timișoara

215. Florin Mocanu – Filiala Pictură București

216. Dan Radu Moga – Timișoara

217. Maria Moga – Timișoara

218. Mihai Moldovamu – Filiala Arte Decorative București

219. Mircea Moldovan – Filiala Târgu Mureș

220. Sever Moldovan – Filiala Cluj-Bistrița

221. Gabriel-Viorel Moraru – București

222. Manuela Moscal – Filiala Pictură București

223. Angelica Moscu Deacu – Filiala Brăila

224. Bogdan Mosorescu – Filiala Brăila / București

225. Gheorghe Mosorescu – Filiala Brăila

226. Cristiana Munteanu – Constanța

227. Ovidiu Munteanu – Filiala Deva

228. Ruxandra Ștefana Munteanu – Filiala Arte Decorative București

229. Alina Mureșan – Baia Mare

230. Corina Mutu – Filiala Timișoara

231. Mindoiu – Oara Larisa Mutu Mindoiu – Filiala Mehedinți

232. Dalma Nagy – Filiala Tg. Mureș

233. Corina Nani – Filiala Timișoara

234. Paula Neagu – Filiala Brăila

235. Alina Nealcoș – Filiala Deva

236. Daniela Nechita – Filiala Pictură București

237. Monica Nechita – Cluj-Napoca

238. Liviu Nedelcu – Filiala Vrancea

239. Liliana Negoescu Jorica – Filiala Galați

240. Nicolae Nerțan – Filiala Cluj

241. Daniela Nica – Filiala Brăila / Germania

242. Nicoară Serea – Filiala Pictură București

243. Cornelia-Luminița Nicolau – Galați

244. Roxana Niculae – Arte Decorative București

245. Daniel-Mihai Nistor – Filiala Iași

246. Traian Oancea – Filiala Tulcea

247. Veronica Oancea – Filiala Tulcea

248. Mihaela Obadă – Arte Decorative București

249. Lussiana Ioana Obrijanu – București

250. Ioan Olaru – Filiala Scenografie București

251. Cristian Olteanu – A.F.A.P.R.R.

252. Nicoleta Olteanu – Filiala Brăila

253. Cristina Oprea – Călărași jud. Cluj

254. Cristina Gloria Oprișa – Filiala Satu Mare

255. Elena Orbocea – Filiala Tulcea

256. Mirela Pagu – Filiala Iași

257. Mihaela Panait – Iași

258. Ana-Maria Panaitescu – Filiala Pictură București

259. Simona Pandele – București

260. Greti Adriene Papiu – Filiala Baia Mare

261. Alexandru Papuc – Filiala București

262. Alma-Laura Parasca – Constanța

263. Valentina Paraschiv – Filiala Iași

264. Simona Pascale – Filiala Galați

265. Ovi Pascu – Filiala Oradea

266. Victoria Caraiman Pastuch – Filiala Constanța Unu

267. Theodora Pavel – Constanța

268. Flori Pănescu – Filiala Design București

269. Diana Păunescu – Clipicești, jud. Vrancea

270. Ciprian Petre – Filiala Brăila

271. George Cătălin Petre – Filiala Slobozia-Ialomiţa

272. Gheorghe Petre – Filiala Slobozia-Ialomița

273. Viorica Petre – Filiala Slobozia-Ialomița

274. Livia Ramona Petrescu – Filiala Cluj

275. Paul Petrov – Filiala Brăila

276. Maria Pirtea – Filiala Oradea

277. Virginia Piscoran – Filiala Satu Mare

278. Cecilia-Mihaela Plăvițu – Drobeta Turnu Severin

279. Carmen Poenaru – Filiala Bacău

280. Sabina Ștefania Poloșan – Filiala Brașov

281. Barbara Brigita Popa – Filiala Ploiești

282. Ioana Liana Popa – Deva

283. Paul Popa – Filiala Arte Decorative București

284. Raul Popa – Filiala Galați

285. Florin Popescu – Filiala Grafică București

286. Isabella Osana Popescu – Cluj-Napoca

287. Crinela Popescu – Filiala Constanța Unu

288. Grigore Popescu-Muscel – Filiala București

289. Cristian Porumb – Filiala Interjudețeană Cluj-Bistrița

290. Rodica Postolache – Filiala Iași

291. Svetlana Potângă – Filiala Brăila

292. Florin-Alexandru Preda – Timișoara

293. Florin Preda-Dochinoiu – Filiala Mehedinți / Motru

294. Corina Preda-Perianu – Filiala Pictură București

295. Claudia Prelipcean – Suceava

296. Alexandru Prioteasa – București

297. Anca Punct – Cluj-Napoca

298. Lucia Pușcașu – Filiala Suceava

299. Cristian Radu – Filiala Brăila

300. Florina Ravariu – București

301. Andreea Rădulescu – Filiala Constanța Unu

302. Marcela Rădulescu – Filiala Brașov

303. Paula Ribariu – București

304. Eugenia-Elena Riemschneider – Filiala Timișoara

305. Dimitrie Roman – Filiala Suceava a U.A.P.R.

306. Mircea Roman- Filiala Sculptură București

307. Sînziana Romanescu – Filiala Constanța Unu

308. Aurel Roșu – Filiala Oradea

309. Ana-Maria Rugescu – Filiala Deva

310. Constanța-Mădălina Ruican – Craiova

311. Andreea Rus – Filiala Cluj

312. Monica Rus – Filiala Consranța Unu

313. Postumia Rus – Filiala Baia Mare

314. Otilia Rusu – Alba Iulia

315. Elena Safta – A.F.A.P.R.R.

316. Liviu-Adrian Sandu – Filiala Buzău / Galați

317. Vasile Sarcă – Filiala Brăila / București

318. Lenka Sarova Maliska – U.A.P. Karlovy Vary, Cehia

319. Cosmin Saulea – Filiala Galați

320. Ina Săbău – Filiala Arad

321. Vasile Sârb – Filiala Hunedoara

322. Theodora Scurtu – Filiala Vâlcea

323. Constantin Semenov – Filiala Tg. Jiu / Craiova

324. Laura Semenov – Filiala Tg. Jiu / Craiova

325. Cristian Sima – Filiala Vâlcea

326. Florentin Sîrbu – Filiala Constanța Unu

327. Silviu Ioan Soare – Filiala Brăila / Călărași

328. Vasile Soponariu – Filiala Sculptură București

329. Stela Spătar – Baia Mare

330. Eusebio Spînu – Filiala Constanța Unu

331. Cristian Valentin State – Filiala Arte Decorative București

332. Georgiana Stănescu – Filiala Bacău

333. Stănescu Surdu Elena – Filiala București

334. Narcisa Stejeran – Filiala Neamț / Bicaz, jud. Neamț

335. Nahum Sternberg – Tel Aviv, Israel

336. Sorina Stînă – Filiala Timișoara,

337. Vlad Teodor Stochiță – Filiala Ploiești

338. Corina Ana Stoica – Filiala Arad

339. Cristina Stratulat – Filiala Iași

340. Ioana-Lavinia Streinu – Filiala Pictură București

341. Yan Su – Filiala București

342. Marian Surăianu – Filiala Vrancea / Focşani

343. Dorică Susan – Filiala Hunedoara

344. Ema Szabo – Filiala București

345. Tudor Șerban – Filiala Galați

346. Șoptelea – Liviu Șoptelea – Filiala Iași

347. Olimpia Ștefan – Filiala Galați

348. Valentina Ștefănescu – Filiala Timișoara

349. Ana Șușnea – Filiala Buzău

350. Valeriu Șușnea – Filiala Buzău

351. Taka – Evangelia Taka – Filiala Pictură București

352. Mihaela Tarhuna – Filiala Timișoara

353. Dennis Teodorescu – Filiala Brăila

354. Luciana Terente – Brăila

355. Epaminonda Tiotiu – Filiala Interjudețeană Cluj – Bistrița

356. Andreea IoanaTrandafir – Filiala București

357. Traian Tsamuris – Filiala Brăila

358. Alina Tudor – Filiala Pictură București

359. Andreea Gabriela Tudor – Filiala Vrancea / Brăila

360. Constantin Tudor – Filiala Iași

361. Vasile Tudorică – Filiala Buzău

362. Carmen-Fella Țanu – Filiala Brașov

363. Ioan Aron Țăroi – Filiala Brașov

364. Victoria Țăroi – Filiala Brașov

365. Ramona Țibrea Lazăr – Filiala București

366. Gheorghe Țuțuianu – Filiala Pictură București

367. Maria Unțanu – Filiala Slobozia-Ialomița

368. Ana Christiana Narcisa Val – Constanța

369. Delia Vancea – Filiala Baia

370. Diana Rodica Varga – Filiala Satu Mare

371. Adrian Vasile – Brăila

372. Lazăr Vasiliă – Filiala Constanța Unu

373. Adrian Vădeanu – Filiala Galați

374. Petti Velici – Filiala Vâlcea

375. Zoe Vida Porumb – Filiala Cluj-Bistrița

376. Mădălina Vieriu – Filiala Iași

377. Pavlik Vit – U.A.P.Boemia de Sud, Cehia

378. Florentina Voichi – Filiala Pictură București

379. Florin Voicu – Filiala Pictură București

380. Magdalena Voiculeț – Filiala Brăila / București

381. Carmen Voisei – Filiala Iași

382. Mihai Zaiț – Filiala Iași

383. Alexandru Zana – Filiala Picură București

384. Nicolae Zimbroianu – Filiala Arte Decorative București