Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

UAP | decembrie 5, 2022

Scroll to top

Top

Rezultatele Comisiilor de Primiri și Titularizări sesiunea Martie 2022

Rezultatele Comisiilor de Primiri și Titularizări sesiunea Martie 2022
Nistor Laurențiu

HOTARAREA ADUNARII GENERALE PRIN CORESPONDENTA

                                                  A UNIUNII ARTISTILOR PLASTICI DIN ROMANIA  

                                                                         din 15 iulie 2022

Uniunea Artistilor Plastici din Romania (U.A.P) , persoana juridica romana de drept privat,  recunoscuta ca persoana juridica de utilitate publica, prin Decretul nr. 266/1950, organizata potrivit   Decretului-Lege nr.27/1990 , privind organizarea si functionarea in conditii de autonomie economica  a uniunilor de creatori si art. 85 din O.G.nr.26/2000,

-a convocat Adunarea Generala in temeiul art. 15 din Statutul U.A.P. avand ca ordine de zi : validarea membrilor stagiari si titulari din sesiunea martie 2022 luand in considerare Procesele-Verbale de sedinta incheiate  de catre  Comisiile de primiri si titularizari in U.A.P.  si buletinele de vot , votul exprimat fiind luat cu majoritate simpla,                                                                                                                                                                                                     

                                                                                HOTARASTE:

Au fost validati in U.A.P. un numar de 109 membri, din care un numar de 72 membri stagiari si 37 membri titulari. 

In functie de specialitate, situatia se prezinta astfel: 

STAGIARI (identificati cu S) : PICTURA: 31; AFAPRR-4; ARTE DECORATIVE-8; CRITICA-2; DESIGN-3; SCULPTURA-5; GRAFICA-5; GRAFICA PUBLICITARA-1; 

TITULARI (identificati cu T): PICTURA: 16; SCENOGRAFIE: 1; AFAPRR: 8; CRTICA:3; SCULPTURA:5; GRAFICA: 3; MULTIMEDIA:1

Situatia membrilor stagiari si titulari pe filiale este urmatoarea:

1.FILIALA BAIA-MARE: 4 membri –  T.2- S.2 din care : T.2.-PICTURA; S.2.-PICTURA;

2.FILIALA BRASOV:   1 membru S.1. din care: S.1.- PICTURA;  

3.FILIALA BRAILA:  1 membru – T.1. din care T.1.- SCENOGRAFIE ;

4.FILIALA AFAPRR BUCURESTI: 8 membri, din care: T.6 ; S.2.-AFAPRR;

5.FILIALA ARTE DECORATIVE: 4membri- S.4.din care: S.4 -ARTE DECORATIVE

6.FILIALA CRITICA: 2 membri,din care: T.1.CRITICA-S.1.-CRITICA;

7.FILIALA DESIGN: 2 membri, din care:  S.2.- DESIGN;        

8.FILIALA MULTIMEDIA: 2 membridin care:S.2- MULTIMEDIA;

9.FILIALA PICTURA: 22 membridin care:T.4-PICTURA-S.18.-PICTURA;

10.FILIALA SCULPTIRA: 4 membridin care:T.3.-S.1-SCULPTURA;

11.FILIALA BUZAU: 1 membru din care: T.1.-GRAFICA;

12.FILIALA CLUJ: 4 membri ,din care:  S.1-GRAFICA-S.3.-ARTE DECORATIVE;

13.FILIALA CONSTANTA 1: 3 membri, din care:T.2.PICTURA-S.1.-PICTURA;

14.FILIALA CRAIOVA: 1 membru, din care: S.1.-ARTE DECORATIVE;

15.FILIALA DEVA: 2 membridin care:S.2.-PICTURA;

16.FILIALA GALATI: 7 membridin care:T.3.-S.4.-T.1.SCULPTURA;T.1.PICTURA; T.1.AFAPRR; S.4.-PICTURA;

17.FILIALA HUNEDOARA: 2 membridin care:S.1.-GRAFICA PUBLICITARA;S.1.-MULTIMEDIA

18.FILIALA IASI: 13 membri, din care:T.3.-S.10.-T.1.MULTIMEDIA;T.1.GRAFICA; T.1. CRITICA;                                                     S.2.SCULPTURA;S.7.PICTURA; S.1.DESIGN;

19.FILIALA CLUJ-BISTRITA: 1 membrudin care: T.1.SCULPTURA;

20.FILIALA ORADEA: 2  membri,  din care: T.1.-S.1.- T.1. PICTURA; S.1.AFAPRR;

21.FILIALA SATU-MARE: 3 membri, din care: T.2.-S.1.-T.1.PICTURA;T.1.CRITICA; S.1.PICTURA;

22.FILIALA SIBIU: 3 membri,din care :S.3.-S.1.PICTURA;S.1.AFAPRR;S.1.CRITICA ;

23.FILIALA SLOBOZIA: 2 membri,din care:T.2.PICTURA;

24.FILIALA TARGU-JIU:  1 membru, din care:T.1.PICTURA;

25.FILIALA TIMISOARA: 13 membri,din care:T.4.-S.9. T.2. PICTURA; T.1. AFAPRR; T.1.GRAFICA;                                                                               S.3.PICTURA; S.2.SCULPTURA; S.3.MULTIMEDIA;S.1.GRAFICA;

26.FILIALA VALCEA: 1 membru, din care: S.1.PICTURA

LISTA NOMINALA CU MEMBRII STAGIARI SI TITULARI  VALIDATI DE ADUNAREA GENERALA A U.A.P.

 DIN ROMANIA, CE URMEAZA SA FIE INSCRISI IN EVIDENTELE U.A.P.

FILIALA  ALBA-IULIA

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1BARTOC HORIA IOANTITULARIZAREPICTURA RESPINS

FILIALA  BAIA-MARE

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1BUFAN  OCTAVIAN  VASILETITULARIZAREPICTURA ADMIS
2CODREA  CRISTIAN  RĂZVANSTAGIATURAPICTURA ADMIS
3COSMA  CIPRIAN  GEORGELTITULARIZAREPICTURA ADMIS
4NAGY ANAMARIATITULARIZAREPICTURA RESPINS
5SÂRB  MIHAILSTAGIATURAPICTURA ADMIS

FILIALA  BRAȘOV

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1CĂRPUȘOR COSTEL OVIDIUSTAGIARPICTURA ADMIS

FILIALA  BRĂILA

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1MOSORESCU ION BOGDANTITULARIZARESCENOGRAFIE ADMIS

FILIALA  BUCUREȘTI

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE    VOT COMISIE 
1CALANCEA CIPRIAN CASSIANTITULARIZAREAPRRADMIS 
2CĂLIMAN ADRIANASTAGIARAPRRADMIS 
3CROSMAN DANIELA CARMENTITULARIZAREAPRRRESPINS 
4DUDU MARIA-VALENTINATITULARIZAREAPRRADMIS 
5FLORE LAURATITULARIZAREAPRRRESPINS 
6GĂINARU CECILIA MIRELATITULARIZAREAPRRRESPINS 
7LICIU NECULAITITULARIZAREAPRRADMIS 
8MOLEA SILVIA ANA-MARIATITULARIZAREAPRRADMIS 
9MUNTEANU VLADSTAGIARAPRRADMIS 
10NETEDU ȘTEFAN-ADRIANTITULARIZAREAPRRRESPINS 
11POPA TEODORTITULARIZAREAPRRADMIS 
12ȘTEFAN CAMELIATITULARIZAREAPRRRESPINS 
13VOINEA ELA MARIATITULARIZAREAPRRADMIS 
  14ACHIM ANDRA-GINASTAGIARARTE/DECORATIVERESPINS 
15CALDARUSE  ANA -MARIASTAGIARARTE/DECORATIVEADMIS 
16MALINOVSCKI MARASTAGIARARTE/DECORATIVEADMIS 
17ROȘCA OANA MARIASTAGIARARTE/DECORATIVEADMIS 
18ROȘU PETRONELA-MĂRIASTAGIARARTE/DECORATIVEADMIS 
19BĂRBULESCU ROXANATITULARIZARECRITICĂADMIS 
20OPREA ADRIANASTAGIARCRITICĂADMIS 
21IONUT SETRANSTAGIARDESIGNADMIS 
22VASILIU ROLAND EDGARSTAGIARDESIGNADMIS 
23ACATRINEI ANDRA-MIHAELASTAGIARMULTIMEDIAADMIS 
24PATATICS ALEXANDRUSTAGIARMULTIMEDIAADMIS 
25ALBU ELENA-NICOLETATITULARIZAREPICTURAADMIS 
26ALEXANDRU RADVANSTAGIARPICTURAADMIS 
27BARBU ROXANASTAGIARPICTURAADMIS 
28CRISTODOREANU IOANASTAGIARPICTURAADMIS 
29CULUȘ MARIA-BIANCASTAGIARPICTURAADMIS 
30DĂNCĂU MARIANATITULARIZAREPICTURAADMIS 
31DUMITRACHE MARIASTAGIARPICTURAADMIS 
32FERĂSTRĂU BIANCA-MARIASTAGIARPICTURAADMIS 
33GRIGORESCU CRISTINA-MARIASTAGIARPICTURAADMIS 
34HEREA GEORGIANA-LIANASTAGIARPICTURAADMIS 
35IOANITESCU MARIANASTAGIARPICTURARESPINS 
36IONITA IULIANA-CRISTINASTAGIARPICTURAADMIS 
37LUNGU MIHAELASTAGIARPICTURAADMIS 
38MĂNESCU REBECA- EMANUELLASTAGIARPICTURAADMIS 
39NECHITA DANIELASTAGIARPICTURAADMIS 
40PAUN-VRAPCIU PETRE-VLADIMIRSTAGIARPICTURAADMIS 
41POPA CONSTANTINSTAGIARPICTURAADMIS 
42POPESCU ANDREEA-MARIASTAGIARPICTURAADMIS 
43POPESCU NORICA-IOANASTAGIARPICTURAADMIS 
44SCHMIEDIGEN DUȚĂ IOANA-TEODORATITULARIZAREPICTURAADMIS 
45ȘTEFAN IULIANASTAGIARPICTURARESPINS 
46TEACĂ ALEXANDRASTAGIARPICTURAADMIS 
47ȚUȚUIANU GHEORGHETITULARIZAREPICTURARESPINS 
48VILCIUC  ANCATITULARIZAREPICTURAADMIS 
49WELTHER ANDREIASSTAGIARPICTURAADMIS 
50NICA BOGDAN-NICOLAESTAGIARSCULPTURĂADMIS 
51SIMINIC ȘTEFAN SERGIUTITULARIZARESCULPTURĂADMIS 
52SIMINIC TEODOR VICTORTITULARIZARESCULPTURĂADMIS 
53TOADER OVIDIU ȘTEFANTITULARIZARESCULPTURĂADMIS 

FILIALA  BUZĂU

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1BALAZA BOGLARTITULARIZAREGRAFICA ADMIS

FILIALA  CLUJ

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1BARTOS VADIM-ALEXANDRUSTAGIATURAGRAFICA ADMIS
2COSTESCU CEZARA-ANASTAGIATURAARTE_DECORATIVE ADMIS
3DOBROVOLSCHI OLEGSTAGIATURAARTE_DECORATIVE ADMIS
4HALOTĂ ANDREEASTAGIATURAARTE_DECORATIVE ADMIS

FILIALA  CONSTANȚA 1

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1MĂRIUȚĂ ADELINE-VALERIASTAGIATURAPICTURA ADMIS
2VOINEA GETUȚA SABINATITULARIZAREPICTURA ADMIS
3GRIGOROV VASILICATITULARIZAREPICTURA ADMIS

FILIALA  CRAIOVA

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1DINCĂ MONICASTAGIATURAARTE_DECORATIVE ADMIS

FILIALA  DEVA

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1CSIRI  DANIELA  – SILVIASTAGIARPICTURA RESPINS
2DRĂGAN PAUL ANDREISTAGIARPICTURA ADMIS
3RUB MARIANASTAGIARPICTURA ADMIS
4BUTU MIOARA ROXANATITULARIZAREPICTURA RESPINS
5MIRCIONE CRISTEASTAGIARPICTURA RESPINS

FILIALA GALAȚI

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1BRÂNZEI DENIS VIORELTITULARIZARESCULPTURĂ ADMIS
2CĂRĂUȘU MIRUNATITULARIZAREPICTURA ADMIS
3COMAN EDUARD CRISTIANTITULARIZAREAPRR ADMIS
4COȘOVLIU ANTONIA  LAVINIASTAGIARPICTURA ADMIS
5DIMA ELENA-FABIANASTAGIARPICTURA ADMIS
6GÂNCUL  LIVIUSTAGIARPICTURA ADMIS
7OANĂ DANIELA FLORENTINASTAGIARPICTURA ADMIS

FILIALA  HUNEDOARA

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT
1AVRAMESCU MARIANSTAGIARGRAFICĂ PUBLICITARĂ ADMIS
2IOAN VICTORSTAGIARMULTIMEDIA ADMIS
3DOINA FLOAREA NELEGATITULARIZAREPICTURA RESPINS
4POGEA ILIE NICOLAESTAGIARPICTURA RESPINS

FILIALA  IAȘI

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1ALUPOAIE ANDREITITULARIZAREARTE DECORATIVE RESPINS
2AVĂRVĂROAEI EMILIASTAGIARSCULPTURĂ ADMIS
3BĂDĂRĂU TATIANASTAGIARPICTURA ADMIS
4BĂDĂRĂU TEODOR-ADRIANTITULARIZAREMULTIMEDIA ADMIS
5BĂDĂRĂU VALENTINSTAGIARDESIGN ADMIS
6EVA OTILIATITULARIZAREPICTURA RESPINS
7GHEORGHE POSTOVANUSTAGIARSCULPTURĂ ADMIS
8GOREAN EUGENIUSTAGIARPICTURA ADMIS
9HANGANU ANA-MARIASTAGIARPICTURA ADMIS
10LUNGU GHEORGHESTAGIARSCULPTURĂ RESPINS
11NISTOR DANIEL-MIHAITITULARIZAREGRAFICĂ ADMIS
12PARASCHIV VALENTINASTAGIARPICTURA ADMIS
13RĂDUCEA IOANTITULARIZARECRITICĂ ADMIS
14RĂILEANU MARCIANASTAGIARPICTURA ADMIS
15ȚICĂU LUCIANSTAGIARPICTURA ADMIS
16VELICU ANCASTAGIARPICTURA ADMIS

FILIALA  INTERJUDEȚEANĂ  CLUJ-BISTRIȚA

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1JUDEȚ RALUCATITULARIZAREPICTURA RESPINS
2POPA LUCIAN NICOLAETITULARIZARESCULPTURĂ ADMIS
3TRIF CRISTINA-CARMENTITULARIZAREARTE DECORATIVE RESPINS

FILIALA  ORADEA

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1BLAJAN ALEXANDRU-MARCELSTAGIARPICTURA RESPINS
2HORA-PLEV DAN-TEODORTITULARIZAREPICTURA ADMIS
3MARCU ALINA TITIANASTAGIARAPRR ADMIS

FILIALA  SATU MARE

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1COSMA DAN MARIUSTITULARIZAREPICTURA ADMIS
2GRIGORESCU FELICIA FLORICATITULARIZARECRITICĂ ADMIS
3SABĂU-TRIFU ILEANA-CRISTINASTAGIARPICTURA ADMIS
4TALPOȘ ELISABETATITULARIZAREPICTURA RESPINS
5TĂMĂȘAN DANIELA ANDREEATITULARIZAREPICTURA RESPINS

FILIALA  SIBIU

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1BĂDILĂ DANIELA-MARIASTAGIARPICTURA ADMIS
2FĂU CRISTINA-MARIASTAGIARAPRR ADMIS
3GĂLĂBUȚ MARIA ALEXANDRASTAGIARCRITICĂ ADMIS

 FILIALA  SLOBOZIA

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1ROXANA CALUTATITULARIZAREPICTURA ADMIS
2TEOFIL ANDRONETITULARIZAREPICTURA ADMIS

FILIALA  TÂRGU-JIU

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1VOLCINSCHI ANCATITULARIZAREPICTURA ADMIS

FILIALA  TIMIȘOARA

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1BACIU MĂDĂLINA-LUCIASTAGIARPICTURA ADMIS
2BĂTRÂNU CĂTĂLIN IONUȚSTAGIARSCULPTURĂ ADMIS
3BOCA ALEXANDRUSTAGIARMULTIMEDIA ADMIS
4BRÎNDA FLOAREATITULARIZAREPICTURA ADMIS
5CERBU MIRELA MĂDĂLINASTAGIARGRAFICĂ ADMIS
6DINCĂ-NICOLESCU ANDREISTAGIARPICTURA ADMIS
7DUȚĂ ILIESTAGIARSCULPTURĂ ADMIS
8HARJA TATIANA DIANATITULARIZAREPICTURA ADMIS
9PIESCU CĂLINSTAGIARMULTIMEDIA ADMIS
10RADOICOVICI ALISA-MIHAELATITULARIZAREA.P.R.R ADMIS
11TOMȘA BOGDAN-GEORGIANSTAGIARPICTURA ADMIS
12TOTH MIHAISTAGIARMULTIMEDIA ADMIS
13VOȘTINAR  DANIELA  ARETATITULARIZAREGRAFICĂ ADMIS

FILIALA  VÂLCEA

NR.NUME CANDIDATSTATUTSPECIALIZARE VOT COMISIE
1POPESCU MARIA-GIZELLASTAGIARPICTURA ADMIS

Urmeaza  a se emite Decizie  de primire si titularizare a membrilor mentionati in Lista.

Uniunea Artistilor Plastici din Romania

Președinte,                                                                                                                                                                                                                         

Prof.univ.dr. Petru Lucaci