Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

UAP | 19/05/2024

Scroll to top

Top

Rezutatele jurizării – Salonului Naţional de Artă Contemporană 2023

Rezutatele jurizării – Salonului Naţional de Artă Contemporană 2023
Doctor

Salonul Național de Artă Contemporană, manifestare artistică ce se va derula la București în perioada 15 octombrie – 15 noiembrie 2023, a beneficiat anul acesta de câteva sute de dosare înscrise pentru participare la acest eveniment.

Dupa deliberare, comisia a ales urmatorii artisti:

PICTURA
1.       Ailincăi Rodica
2.       Alexa Angelica
3.       Andrei Eduard
4.       Anghelache Beatrice
5.       Antonescu Alexandru
6.       Antonescu Crinela
7.       Arghir Teodor
8.       Badea Ioana
9.       Baloiu Adriana
10.   Barb Marius
11.   Barbu Mihaela Gabriela
12.   Bițulescu Relu
13.   Boeru Mihaela
14.   Bontea Brîndușa
15.   Borza Diana
16.   Botar Laszlo
17.   Botezat Mircea-Dragos
18.   Brăescu Diana
20.   Brumă Lucian
21.   Burlacu Dragoș
22.   Cane Marilena
23.   Cărăușu Miruna
24.   Carp Monica
25.   Carp Violeta
28.   Chiru Aurelia
29.   Chiseliță Mihai
30.   Ciorna Sanda
31.   Ciuștea Mihaela
32.   Coman Eduard Cristian
34.   Constantin Bianca-Andreea
35.   Constantin Mihaela
36.   Costea Cristina
37.   Craiu Mihaela
38.   Crengăniș Dorin
39.   Dăscălescu Elena
40.   Deaconu Anca
41.   Dimuș Cristina
43.   Dumitrescu Marinella
44.   Frățilă Marius
46.   Gag Evodia
47.   Gavrilă Vesa Mariana
48.   Gherghinoiu Croitoru Rodica
50.   Golumbeanu Karmen
51.   Grosu Bercu Felicia
52.   Grosu Cosmin
54.   Ionescu Alina Geanina
55.   Ionescu Reghiș Doina
58.   Jauca Daniel
59.   Josan Eusebiu
60.   Lungu Alina Ada
61.   Lupșe Marcel
62.   Lupu Dragoș
63.   Maiorescu Lucreția
64.   Mănescu Rebeca
65.   Mărginean Alexandru
66.   Mateiaș Bogdan
67.   Maximovici Bogdan
68.   Menzopol Florin
69.   Mihai Daniela
72.   Mihalache Mihaela
74.   Moldovan Mircea
75.   Mosorescu Gheorghe
76.   Mușat Alin Gabriel
77.   Muscalu Liliana
78.   Năstase Valeriu Daniel
79.   Neamțu Lisandru
80.   Nedelcu Liviu
81.   Nistor Laurențiu
82.   Oprea Maia
83.   Otari Florentina
84.   Otinjac Sorin
85.   Ovejan Sofia
86.   Palamar Ioana
87.   Pamfil Mihai
88.   Paraschiv Bianca
89.   Pelmuș Bogdan
90.   Pelmuș Maria
91.   Pogan Gheorghe
92.   Pop Negreșteanu Vasile
95.   Puiu Luigi Constantin
98.   Romaniuc Ciprian
99.   Rus Andreea
100.   Serbanescu Adrian
101.   Simion Eduard-Andrei
103.  Stanciu Răzvan
104.  Stancu Trandafira Mioara
105.  Stoian Cristina
106.  Stoica Silvia
109. Șoptelea Liviu
110. Șușnea Valeriu
111. Tanislav Constantin
112. Teodor Ștefan
113. Vervega Beti
114.  Voicu Florin
116. Zvarici Ggheorghe
117.  Oancea Traian
118. Stoleriu Adrian 
ARTA RELIGIOASĂ
1.   Gheorghiu Claudiu Victor
2.   Olteanu Cristian
3.   Oprișa Cristina Gloria
4.   Panaitescu AnaMaria
5.   Smoleac Gabriel
ARTE DECORATIVE
1.   Antal Tamara
2.   Băncilă Mihai
3.   Barbulescu Sergiu
4.   Bitulescu Marijana
5.   Ceara Ana Maria
6.   Chiriță Florentina
7.   Cioată Maria
8.   Cirjaliu Meliu Diana
9.   Crengănis Angela
10.   Frantz Anca
11.   Frumușeanu Daniela
12.   Hateganu Ovidiu
13.   Hoble Ana
14.   Hojbotă Bogdan
15.   Lucanu Doina
16.   Mermeze Sibil
17.   Mihăilă Anca
18.   Moldovanu Mihai
19.   Panduru Andra
20.   Petcuț Larisa
21.   Popa Paul
22.   Popescu Crina
23.   Rugescu Ana Maria
24.   Spînu Eusebio
25.   Stefanescu Valentina
26.   Stelea Ioana
27.   Tudor Roxana
28.   Untilov Adriana
29.   Untilov Cornelia
GRAFICĂ
1.   Chinschi Teodora
2.   Chiorean Ana Maria
3.   Ciocianu Teodora Cristina
4.   Deliu Doru
5. Dogaru Alexandra Cristina
6.   Ionel Silvia
7.   Lomnasan Rodica
8.   Nemțanu Daniela
9.   Petcu Mariea
10.   Radu Luminita
11.  Sava Emanuela Irina
12.  Simon Marian
13.  Topescu Romana
14. Vasiliu Roland
15. Zauner Camelia
MULTIMEDIA
1.   Ilea Ioana
2.   Pastragus Patras Susanna
3.   Pelmus Magdalena
4.   Popescu Sever
5.   Roman Diana
6.   Traistaru Dragos
SCULPTURA
1.   Baba Dorin
2.   Bedivan Cristian
3.   Botnari Mihail
4.   Covataru Dan
5.   Dumitrescu Elena Bobi
6.   Dumitrescu Nicu
7.   Graur Teodor
8.   Iliescu Cristina
9.   Mateescu Venus
10.  Neagoe Dragos
11.  Nemes Andras Csaba
12.  Panaite Chifu
13.  Paun Vrapciu Vladimir
14.  Podea Sandu
15.  Scutaru Elena
16.  Scutaru Marcel
17.  Semenescu Valeriu
18.  Sirbu Florentin
19.  Soare Valentin
20.  Stefănescu Ileana
21.  Țopescu Mihai
22.  Turcea Bogdan
23.  Voicu Filip
MASTERANZI
1.   Abdalhafez Mădălina
2.   Bandi Szidonia
3.   Dinu Tana Buc
4.   Dobrovolschi Tara
5.   Munteanu Cristiana
6.   Neculai Aura
7.   Oniciuc Lavinia
8.   Toma Clara
9.   Vasilescu Teodora