Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

UAP | 17/04/2024

Scroll to top

Top

SALONUL NAȚIONAL DE PLASTICĂ MICĂ – BRĂILA, EDIȚIA A XXIII-A

SALONUL NAȚIONAL DE PLASTICĂ MICĂ – BRĂILA, EDIȚIA A XXIII-A
Nistor Laurențiu

LISTA ARTIȘTILOR ADMIȘI

la

SALONUL NAȚIONAL DE PLASTICĂ MICĂ – BRĂILA, EDIȚIA A XXIII-A

2022 26 FEBRUARIE – 14 APRILIE 2022

Trimiterea lucrărilor începe ACUM și SE PRIMESC PÂNĂ în 21 FEBRUARIE 2022.

În coletele ce vor conține mai multe lucrări nu uitați să puneți și lista autorilor.

1. Ana-Maria Abrudan – Cluj

2. Reka Adorjani-Gyoorgypal – Timișoara

3. Rodica Amalia Ailincăi – Deva

4. Elena Nicoleta Albu – București

5. Mihai Albu – Iași

6. Irina Otilia Anastase – București

7. Diana Andreescu – Timișoara

8. Gheorghe Andreescu – Galați

9. Jana Andreescu – Galați

10. Adriana Andrei – Cluj

11. Beatrice Anghelache – București

12. Anca Apostolache – Constanța Unu

13. Georgian Apostolache – Constanța Unu

14. Gabriela Arghirescu-Popa – Vrancea

15. Ștefan Axente – Galați

16. Cristina Bacicu-Botez – Rm. Vâlcea

17. Sorin Dumitru Baciu – Suceava

18. Ioana Banciu – Timișoara

19. Mihnea Baran – Bacău

20. Ana Maria Barb – București

21. Marius Barb Barbone – București

22. Carmen Bazilescu – București FARA DATE

23. Sterică Bădălan – Galați

24. Adriana Bădescu – București

25. Dalina Bădescu – București

26. Loretta Baluță Lorincz – Constanța

27. Marieta Besu – București/ Constanța

28. Andreea Bițulescu – București

29. Marijana Bițulescu – București

30. Relu Bițulescu – București

31. Elena Bîrhală – Vrancea

32. Magdalena Bîrhală-Ionescu – Buc./Oltenița jud.Călărași

33. Elena Sofia Bobei – Sfântu Gheotghe, Covasna

34. Natalița Boeți – Timișoara

35. Gabriela Diana Bohnstedt Gavrilaș – Oradea

36. Daniel Bordeu – Alba-Iulia

37. Eliza Botea – Constanța Unu

38. Xenia Botea – Galați

39. Adriana Botezatu – Iași

40. Eugenia Botezatu – Constanța

41. Mariea Boz – Iași

42. Lăcrămioara Boz Ram – Iași

43. Mihaela Brumar – Galați

44. Cornelia Brustureanu – Iași

45. Liviu Bumbu – Cluj

46. Emilia Burlan–Fira – Craiova

47. Teodor Buruiană – Cluj – Napoca

48. Andreea Buzilă – Iași49. Crina Buzilă – Iași

50. Teodor Buzu – Cehia

51. Anca Caba – Constața

52. Igor Caprian – Rep. Moldova

53. ZuZu Caratănase – București

54. Mariana Carp – R. Moldova/Chișinău

55. Radu Carp – București

56. Violeta Carp – București

57. Gheorghe Caruțiu – Constața

58. Lilia Cazacu – Iași, R.Moldova

59. Aurelia Călinescu – Sibiu

60. Roxana Căluță –Slobozia-Ialomița

61. Nicoleta Cărare – Bacău

62. Miruna Cărăușu – Galați

63. Nicolae Cărbunaru – Galați

64. Dinu Câmpeanu – București

65. Maricica Cârstiuc – Brăila

66. Sorinel Cârstiuc – Brăila

67. Ana Maria Ceară – București/Constanța

68. Marius Daniel Cepeși – Drobeta Tr. Severin

69. Aurora Speranța Cernitu – Craiova

70. Angelica Chici – Timișoara/Jimbolia

71. Diana-Oana Chilariu-Moruz – Suceava

72. Teodora Chinschi – București

73. Otilia Viorica Chiriac – Iași

74. Melania Ecaterina Chituc – București

75. Ruxandra Maria Ciobanu – Pitești

76. Vladimir Șerban Cioroiu – București

77. Dates Cîmpeanu – Oradea

78. Eduard Cristian Coman – Galați

79. Coman – Timișoara/Buziaș

80. Marius Coman-Sipeanu – Sibiu

81. Olimpia Coman-Sipeanu – Sibiu/Blaj

82. Emil Comșa – Sibiu

83. Bianca Andreea Constantin – București

84. Mirela Constantin – București

85. Mariana Constantinescu – Constanța Unu

86. Nela Constantinescu – Brăila

87. Ion Constantinescu-Biertan – Sibiu

88. Adrian Corcăcel –Galați

89. Lidia Corladi – Constanța Unu

90. Cristina-Alina Costea – Constanța Unu

91. Agneta Covrig – Iași

92. Emil Craioveanu – Ploiești

93. Mihaela Craiu – Iași

94. Mălina Crăciun – Constanța

95. Marius Cristea – Pitești/București

96. Hermina Csata – Cluj

97. Csatlos Levente – Tg. Mureș

98. Ana Maria Cucu – Baia Mare

99. Aurel Cucu – Baia Mare

100. Cristina Cucu – Baia Mare

101. Diana David – Oradea

102. Minel Diaconu – Drobeta Tr. Severin

103. Gheorghe Dican – Rm. Vălcea

104. Lavinia Dima – București

105. Mirela Dimcea – Constanța

106. Cristina Dimuș – București

107. Ana-Maria Dobre – Brăila

108. Oleg Dobrovolschi – Rep. Moldova

109. Adina Dogaru – Constanța Unu

110. Merisor Dominte – Iași

111. Andreea Dosinescu – București

112. Răzvan Petrișor Dragoș – București

113. Gheorghe Drăgan – Iași

114. Corneliu Dragan-Târgoviste – Rm. Vâlcea/ Târgoviste

115. Gabriela Drăghici – București

116. Rodica Drăgoi-Baciu – Timișoara

117. Eugenia Drăgoi-Banciu –Timișoara

118. Gabriela Drinceanu – Iași

119. Laura Duduleanu – Timișoara

120. Corina Gabriela Duma – București

121. Enel Dumitrașcu – București/Brăila

122. Nicu Dumitrescu – București

123. Roxana Dumitru – Fetești

124. Laura Elena Dumitru – Focșani

125. Marcel Duțu – Rm. Vâlcea

126. Ioana Enescu Truică – București

127. Gheorghe Farcașiu – Constanța Unu

128. Horia Farcașiu – Constanța Unu

129. Sorina Fădor-Vădeanu – Galați

130. Aneta Fătu – Constanța Unu

131. Victoria Fătu – Bistrița

132. Suzana Fântânariu – Timișoara

133. Ovidiu Felipov – Constanța Unu

134. Lucica Filimon – Bacău

135. Irina Florescu – București

136. Mariana Fratiță – Tg. Jiu

137. Daniela Frumușeanu – București

138. Mihail Victor Frunză – Tg. Mureș

139. Elena Frunze – Rep. Moldova

140. Vasile Gaiță – Brăila

141. Mariana Gavrilă Vesa – București

142. Cecilia Găinaru – București

143. Dumitru Gârea – Bacău

144. Anca Georgescu – Constanța Unu

145. Cristina Georgescu – București

146. Gabriela Georgescu – Galați

147. Erika Gergely – Tg. Mureș

148. Claudiu Victor Gheorghiu – București

149. Georgeta Gheorghiu – Iași

150. Cornelia Gherlan – București

151. Florentina Giol – Brăila

152. Antonela Giurgiu – Alba/Sibiu

153. Carmen Gîtlan – Iași

154. Adela Laura Gocan – Cluj

155. Karmen Golumbeanu – București

156. Gloria Grati – Timișoara

157. Florin Grădinaru – Craiova

158. Ioana Grigore – Brăila

159. Victor Grigore – Slobozia-Ialomița

160. Vasilica Grigorov – Constanța Unu

161. Cosmin Grosu – Constanța Unu

162. Mariana Grumăzescu-Voicu – Ploiești

163. Miruna Hașegan – Iași

164. Ovidiu Hațeganu – Satu Mare

165. Istvan Havadi-Nagy-David – Cluj

166. Cristina Hirțescu – Iași

167. Georgeta Hlihor – Buzău

168. Mihai Hlihor – Buzău

169. Garbis Hofman – Spania

170. Andreea Holotă – Cluj-Napoca

171. Ofelia Huțul – Iași

172. Raluca Iancu – Brăila

173. Andreea Ifrim – Dorohoi

174. Lacme Ifrim – Constanța Unu

175. Cristina Iliescu – București

176. Ioanid – Marilena Ioanid – Brăila

177. Carmen Ionescu – Constanța

178. Constantin Alexandru Ionescu – Ploiești

179. Florența Ionescu – Iași

180. Florica Ionescu – Ploiești

181. Irina Iosip – Iași

182. Daniela Isache – Iași

183. Ion Jabinschi – Rep. Moldova

184. Tatiana Jabinschi – Rep.Moldova

185. Valeriu Jabinschi – Rep. Moldova

186. Rodica Rozalia Jianu – Craiova

187. Liliana Jorica-Negoescu – Galați

188. Serghei Josu – Rep. Moldova

189. Flavia Jurca – Deva

190. Viorica-Oana Kalany – Focșani

191. Elena Salomeea Kaloxilos Moraru – Brăila

192. Armand Landh – Tg. Jiu

193. Marcela Larionescu – Suceava

194. Cătălin Emanuel Latiș – Arad

195. Irina Lavrente – București

196. Petre Lavrente – București

197. Vasilică Lazăr – Constanța

198. Ioan Lăzureanu – Bacău

199. Ionela Lăzureanu – Bacău

200. Simona Lepădătescu Buzoianu – Slobozia-Ialomița

201. Ildikó Lepedus – Satu Mare

202. Iosif Paul Les – Baia Mare

203. Raluca Simona Loghin – Iași

204. Doru-Radu Luca – Iași

205. Rodica Luca – Iași

206. Stela Maria Lucici – Pitești

207. Tamara Lungu – Bacău

208. Marcel Lupșe – Bistrița Năsăud

209. Crenguța Macarie – Brăila/Galați

210. Alexandra Maciac – București/Eforie Sud

211. Lucreția Maiorescu – București

212. Cristina Marian – Cluj

213. Gabriela Marica – Brașov

214. Anita Marin – Slobozia-Ialomița

215. Elena Marinca – Cluj-Bistrița

216. Mira Marincaș – Cluj

217. Andreea Marinescu – Timișoara

218. Teodora Marișescu – Timișoara

219. Andreea-Monica Martac – București

220. Liz Martoncsak – Constanța Unu

221. Maria Măncianu Bogatu – București/Călărași

222. Hugo Mărăcineanu – Brăila

223. Walter Mărăcineanu – București

224. Valentina Mărăndoiu – Bacău

225. Ecaterina Mărghidan – Iași

226. Maria-Mâdâlina Mânzu – Brăila

227. Linda-Saskia Menczel – Timișoara

228. Ruxandra Sibil Mermeze – București

229. Florin Mihai – București

230. Iulia Mihalcea – Constanța

231. Anca Mihăilă – București/Bacău

232. Florian Mihăilescu – București

233. Lavinia Mihuș – Baia Mare

234. Lucreția Milea – Ploiești

235. Dragoș Minculescu – Ploiești

236. Ionut Mitrofan – Galați

237. Mioara Mitu – București

238. Sarah Raluca Miulescu – Timișoara

239. Cătălin Georgian Mocanu – București

240. Mihaela Mocanu – București

241. Călin Moldovan – Baia Mare

242. Ioana Ileana Moldovan – Baia Mare

243. Mircea Moldovan – Tg. Mureș

244. Sever Moldovan – Bistrița

245. Mihai Moldovanu – București

246. Victor Moraru – București

247. Niculai Moroșan – Suceava

248. Viorica Ana Moruz – Suceava

249. Angelica Moscu Deacu – Brăila

250. Bogdan Mosorescu – Brăila/București

251. Gheorghe Mosorescu – Brăila

252. Tudor Mosorescu – București

253. Marcela-Doina Munteanu – Băcau

254. Ruxandra Ștefana Munteanu – București

255. Marilena Murariu – București

256. Laura Mureșan – Oradea

257. Corina Mutu – Timișoara

258. Gabriela Naftanailă Levențu – București

259. Dalma Nagy – Tg. Mureș

260. Corina Nani – Timișoara

261. Corina Navalici – Galați

262. Leonte Năstase – Constanța Unu

263. Alexandra Neacșu – Baia Mare

264. Ecaterina Neagu – Timișoara

265. Paula Neagu – Brăila/Galați

266. Anca Necșoi – București

267. Eliana Negrici – București/Constanța

268. Nemes András Csaba – Cluj

269. Nicolae Nerțan – Cluj

270. Daniel-Mihai Nistor – Iași/Hârlău

271. Gheorghe Nour – Galați

272. Irina Oancea – Tulcea

273. Traian Oancea – Tulcea

274. Veronica Oancea – Tulcea

275. Ion Olaru – București

276. Nicoleta Olteanu – Brăila

277. Veronica Olteanu – Brăila

278. Mihaela Onesa – Constanța Unu

279. Cristina Gloria Oprișa – Satu Mare

280. Lucia Ősz Trancotă – Timișoara/Budapesta

281. Sorin Otînjac – Iași

282. Diana Oțet – Cluj-Napoca

283. Angelica Mirela Pagu – Iași

284. Nada Panait – Oradea

285. Ana-Maria Panaitescu – București

286. Iulia Pană – Constanța Unu

287. Roland Pangrati – București/Galați

288. Teodor Radu Pantea – Oradea

289. Mariana Papară – Piatra Neamț

290. Silviu Parascan – Iași

291. Paraschivescu Valter – Ploiești

292. Simona Pascale – Galați

293. Ovi Pascu – Oradea

294. Flori Pănescu – București

295. Ovidiu Petca – Cluj

296. Ciprian Petre – Brăila

297. George Petre – Slobozia-Ialomița

298. Gheorghe Petre – Slobozia-Ialomița

299. Viorica Petre – Slobozia-Ialomița

300. Ștefania Petre-Năstase – București

301. Livia Ramona Petrescu – Cluj

302. Paul Petrov – Brăila

303. Maria Pirtea – Oradea

304. Virginia Piscoran – Satu Mare

305. Florin Pînzariu – Iași

306. Lelia Pîrvan-Rus – Constanța

307. Cecilia Plăvițu – Drobeta Turnu Severin

308. Carmen Poenaru – Bacău

309. Raluca Polea – Brăila

310. Monica Pop – Iași

311. Adela Pop – Timișoara

312. Tiberiu Pop – București/Iași

313. Barbara-Brigita Popa – Ploiești

314. Raul Popa – Galați

315. Valentin Popa – Galați

316. Crinela Simona Popescu – Constanța Unu

317. Lia Popescu – Timișoara

318. Grigore Popescu-Muscel – București

319. Loredana Popescu-Tăriceanu – București

320. Adrian Popovici – Hârlău/Iași

321. Cristian Porumb – Cluj

322. Rodica Postolache – Iași

323. Svetlana Potângă – Brăila

324. Pavel Silviu Preda – Rm. Vâlcea

325. Florin Preda-Dochinoiu – Drobeta-Tr.-Severin

326. Tudorel Predan – Craiova

327. Corina Preda-Perianu – București

328. Lucia Pușcașu – Suceava

329. Cristian Radu – Brăila

330. Cristina Marinela Radu – Iași

331. Andreea Rădulescu – Constanța Unu

332. Marcela Rădulescu – Bașov

333. Eugenia Riemschneider – Timișoara

334. Mircea Roman – București

335. Sînziana Romanescu – Constanța

336. Olga Rosca(Alavatchi) – Rep. Moldova

337. Aurel Roșu – Oradea

338. Ana-Maria Rugescu – Deva

339. Andreea Rus – Cluj-Bistrița

340. Monica Rus – Constanța

341. Postumia Rus – Baia Mare

342. Camelia Sadovei – Suceava

343. Aurelia Sanda – Rm. Vâlcea

344. Liviu-Adrian Sandu – Galați

345. Vasile Sarcă – Brăila/București

346. Cristina Elena Sasu – Iași

347. Cosmin Saulea – Galați

348. Iarîna Savițkaia-Baraghin – Rep. Moldova

349. Ecaterina Schiwago – Timișoara

350. Theodora Scurtu – Rm. Vâlcea

351. Elena Felicia Selejan – Timișoara

352. Marcela Smeianu – Slobozia

353. Laura Semenov – Craiova

354. Irina Sergia – Iași

355. Oana Sfetcu – Constanța Unu

356. Marinela Simiraș – Galați

357. Florentin Sîrbu – Constanța Unu

358. Gabriel Smoleac – București

359. Silviu Ioan Soare – Brăila/Călărași

360. Cristina Socol – Otopeni, Ilfov

361. Cătălin Soreanu – Iași

362. Stela Spatar – Satu Mare

363. Daniela Stan – Bacău

364. Ovidiu Stanciu – București/Suceava

365. Mioara Stancu Trandafira – București

366. Liliana Marilena State – București

367. Giorgiana Stănescu – Bacău

368. Sorina Stînă – Timișoara

369. Rodica Strugaru –Timișoara

370. Yan Su – București

371. Eva Sütő – Deva

372. Angela Szabo – Bihor

373. Emanuela Szabo – București

374. Ilona Tunde Szekely – Satu Mare

375. Andrei Șcaterman – Rep. Moldova

376. Mariana Șerban – Tg. Mureș

377. Tudor Șerban – Galați

378. Liviu Șoptelea – Botoșani

379. Silvia Șoșiu – Constanța Unu

380. Teodor Ștefan – București

381. Valentina Ștefănescu – Timișoara

382. Ana Șușnea – Buzău

383. Valeriu Șușnea – Buzău

384. Evangelia Taka – București

385. Diana Rozalia Tăicuțu – Buzău

386. MihaelaTărhuna – Timișoara

387. Raluca Tătaru – Brăila

388. Alexandra-Alina Tătăroiu – București

389. Marlena Târcavu – București

390. Elenuc Dănuț Temle – Baia Mare

391. Andreea Teodorescu – Timișoara

392. Dennis Teodorescu – Brăila

393. Maria Teodorescu – Canstanța

394. Marius Teodorescu – Brăila

395. Valentin Teodorescu – București

396. Luciana Terente – Brăila

397. Antoaneta Tica – București

398. Vică Tilă-Adorian – Timișoara

399. Epaminonda Tiotiu – Cluj-Bistrița/Cluj-Napoca

400. Silvia Tiperciuc – Bacău

401. Reghina Tîrnoveanu – Timișoara

402. Viorica Toporaș – Iași

403. Mădălina-Elena Trofin – Timișoara

404. Dan Tudor Truică – București

405. Traian Tsamuris – Brăila

406. Andreea Gabriela Tudor – Brăila

407. Constantin Tudor – Iași

408. Ioan AronȚăroi – Brașov

409. Victoria Țăroi-Galbenu – Brașov

410. Ramona Țibrea-Lazăr – București

411. Lucian Țicău – Iași

412. Gheorghe Ţuţuianu – București/Câmpina

413. Ana Beatrice Ungureanu – Argeș

414. Gabriel Ungureanu – București/Argeș

415. Mirela Ungureanu-Viziteu – Cluj

416. Maria Unțanu – Slobozia-Ialomița

417. Ramona Ursache – București

418. Ana Christiana Narcisa Val – Constanța

419. Diana Varga – Satu Mare

420. Adrian Vasile – Brăila

421. Ami Vasilescu – București

422. Adrian Vădeanu – Galați

423. Petti Velici – Rm.Vâlcea

424. Zoe Vida Porumb – Cluj-Bistrița

425. Mădălina Vieru – Iași

426. Carmen Voisei – Bacău

427. Sveatoslav Zacon – Constanța Unu

428. Gheorghe Zaharia – București

429. Mihai Zaiț – Iași

430. Nono Zilahi – Cluj

431. Nicolae Zîmbroianu – București

Coordonator proiect scenograf Gh. Mosorescu