Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

UAP | iulie 20, 2019

Scroll to top

Top

Stagiari și titulari 2019

Stagiari și titulari 2019
Administrator

DECIZIA Nr. 5 din data de 17.04.2019

Președintele Uniunii Artiștilor Plastici din România,

AVÂND ÎN VEDERE:

  • Hotărârea nr. 1/13.04.2019  a  Adunării Generale prin Reprezentanți a Uniunii  Artiștilor Plastici din România, pct. a)  Anexa 1
  • Art. 19 din Statutul UAP din România, modificat prin Hot. Nr. 1/04.04.2017 a Adunării Generale prin Reprezentanți a Uniunii  Artiștilor Plastici din România,


DECIDE:

ART. 1. Începând cu data de 17.04.2019, devin membri stagiari și titulari ai Uniunii Artiștilor Plastici din România, candidații admiși în conformitate cu rezultatele lucrărilor Comisiei Naționale de Primiri și Titularizări în Uniunea Artiștilor Plastici din România – Anexa nr.1 care este parte integrantă a acestei decizii;

ART. 2. Datele membrilor stagiari și titulari din sesiunea Martie 2019, vor fi înscrise în Registrele de Evidență ale Artiștilor și în Baza de Date Informatică a Uniunii Artiștilor Plastici din România;

ART. 3. Prezenta decizie va fi comunicată tuturor filialelor cu și fără personalitate juridică, asociațiilor afiliate ale Uniunii Artiștilor Plastici din România și pe site-ului Uniunii Artiștilor Plastici din România – www.U.A.P..ro.

Președinte al Uniunii Artiștilor Plastici din România

Prof. Univ. dr. Petru Lucaci

Anexa nr. 1

Rezultatele Comisiei Naționale de Primiri și Titularizări în UAP din România din data de 19.03.2019

FILIALA ARTĂ PLASTICĂ RELIGIOASĂ și RESTAURARE

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Bonenu Loredana-Alexandra
  2. Calancea Ciprian-Casian
  3. Ciurumelea Georgeta
  4. Crosman Daniela-Carmen
  5. Flore Laura
  6. Găinaru Cecilia-Mirela
  7. Lăzărescu Nicoleta
  8. Netedu Ștefan-Adrian
  9. Popa Alexandru
  10. Popa Teodor
  11. Racu Marius-Iulian
  12. Radu Costinel Cristian
  13. Radu Gabriela
  14. Roșca Simona Teodora
  15. Solomon Gabriel Ștefan
  16. Stoica Cezar
  17. Ștefan Camelia-Eugenia
  18. Tănase Bogdan
  19. Țivrea Emilian-Ladislau

Membrii titulari

ADMIȘI

  • Anton Lăcrămioara
  • Bănică Adrian Gabriel
  • Borundel Elena
  • Brașoveanu Raluca
  • Buzuloi Vasile
  • Chișiu Adrian
  • Dănilă Gheorghe
  • Floroiu Anastasia
  • Gheorghiu Claudiu Victor
  • Păruș Beatrice Octavia
  • Sîrbu Carmen-Florina
  • Șerbănescu Florinel


FILIALA ARTE DECORATIVE

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Levy Diana
  2. Tica Antoaneta

Membrii titulari

ADMIȘI

  • Bogatu Maria
  • Ion Ioana Mădălina

FILIALA CRITICĂ

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Demetrescu Silvelia-Ruxandra
  2. Lemny Doina
  3. Precup Mihai

FILIALA DESIGN

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Ciolacu-Miron Ioana
  2. Georgescu Bianca
  3. Comșa Radu-Mircea

Membrii titulari

ADMIȘI

  • Jurma Octavian-Silviu
  • Gheorghiță Caragiu Dragoș

FILIALA GRAFICĂ

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Ifrim Andreea
  2. Chiriță Alexandra-Georgiana
  3. Gărgăriță Bogdan Cătălin
  4. Poștea Maria
  5. Udrescu Margareta-Irina

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Dosinescu Andreea Elena
  2. Dragoș Răzvan-Petrișor
  3. Gurjii Dumitru
  4. Rasovszky Lea-Elisabeta
  5. Schileru Ana Ilina
  6. Stroe Dragoș Ciprian

FILIALA GRAFICĂ PUBLICITARĂ

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Ilie Victor

FILIALA MULTIMEDIA

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Gheorghiu Oana-Cătălina
  2. Mateescu Andrei-Sebastian

FILIALA PICTURĂ

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Albu Elena Nicoleta
  2. Ardeleanu Roxana-Elena
  3. Bebeșelea-Sterp Lenica
  4. Constantinescu Anca
  5. Cosma Ingrid-Mioara
  6. Dăncău Mariana
  7. Dumitrescu Gabriela
  8. Gheorghiu Cireșica-Andreia
  9. Hora Mihai-Marin
  10. Iacob Sebastian
  11. Macovei Raluca-Ana-Maria
  12. Marșic Antoaneta-Ioana
  13. Petre Gabriel
  14. Petre Ștefania
  15. Popa Emanuela-Rita
  16. Sultan Elisabeta
  17. Țuțuianu Gheorghe
  18. Ungureanu Gheorghe Gabriel
  19. Ursache Ramona-Mariana

RESPINȘI

  1. Dumitrescu Petre

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Baciu Alexandra
  2. Bojin Dragoș Mihail
  3. Ciorna Sanda Maria
  4. Codin Alina
  5. Coltofeanu Mihai Dinu
  6. Coman Gheorghe
  7. Demetrescu Elena
  8. Dumitrescu Marinella
  9. Frățilă Adriana
  10. Gheorghe Rodica
  11. Glodeanu Dumitru Mihai
  12. Manda Antonina
  13. Otari Florentina
  14. Scorța Maria Alexandra
  15. Taka Evangelia
  16. Vlădescu Paula

FILIALA SCULPTURĂ

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Carpen Alin Florin
  2. Sidea Oana

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Dascălu Nicușor-Alexandru
  2. Manu-Bădărău Bianca
  3. Mihalache Sorina Maria
  4. Panait Radu Tudor
  5. Pîrvan-Pompiliu Smaranda
  6. Savopol Daiana Crăiță
  7. Schibinschii Alexandru

FILIALA SCENOGRAFIE

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Stroe Ungureanu  Alexandra  Alma

FILIALA ALBA

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Bălan Adela

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Cioancă Cătălin-Eugen
  2. Jilinschi Ana
  3. Măcinic-Eugen-Ioan
  4. Pioară Anca-Mihaela
  5. Pioară Oprea
  6. Petruța Angela

FILIALA ARAD

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Barkasz Linda
  2. Liber Ovidiu Livius
  3. Sabau Ina

RESPINȘI

  1. Junc Cristian

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Lazăr Alexandra-Sorana

FILIALA BACĂU

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Cărare Nicolae-Cristina

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Ungureanu Ovidiu

FILIALA BAIA MARE

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Berciu Maria
  2. Miclăuș  Alex-Vasile
  3. Rus Postumia-Simina
  4. Varna Ioan-Anton

RESPINȘI

  1. Boloni Maria

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Gălan Simion-Adrian
  2. Haragâș Ioana
  3. Moldovan Ioana-Ileana
  4. Nașcu Vasile
  5. Neacșu Alexandra
  6. Pop Oana-Valentina
  7. Prykop Adrian
  8. Rață liviu
  9. Szekely Szilard Zoltan
  10. Temle Elenuc Dănuț
  11. Vancea Elena-Veronica

RESPINȘI

  1. Pășcuț Eleonora-Lucia

FILIALA BRAȘOV

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Bodo Claudia
  2. Ivana Diana
  3. Mladin Claudiu Mircea
  4. Zigman Mihai
  5. Zvîc Manuela

RESPINȘI

  1. Bodo David

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Burcea Iulian Ovidiu
  2. Daicu Daniel
  3. Țăroi Ioan Aron
  4. Țăroi Victoria
  5. Vetro-Bodoni-Sebestyen Andras

RESPINȘI

  1. Boboc Dara-Maria

FILIALA BRĂILA

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Petrov Paul
  2. Soare Ioan-Silviu

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Neagu Paula

RESPINȘI

  1. Mânzu Maria-Mădălina

FILIALA BUZĂU

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Tăicuțu Gabriel
  2. Șusnea Ana

Membrii titulari

RESPINȘI

  1. Blănaru Adriana-Miruna

FILIALA CLUJ

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Andreica Alina-Magdalena
  2. Chicin Flavia
  3. Chiriță Florentina
  4. Duma Iuliu Florin
  5. Ogruțan-Prața Laura-Angela
  6. Trif Claudia-Cosmina
  7. Tușinean Mădălina-Marcela
  8. Turcu Ioana

RESPINȘI

  1. Reti Marian

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Ciubus  Alex
  2. Heim Andrei-Ioan
  3.  Marian Ana-Cristina
  4.  Mihalache-Cuibus Mihaela
  5.  Pop Vasile-Daniel
  6.  Tatay Cornel-Alexandru
  7.  Viziteu-Ungureanu Mirela
  8.  Zaharia Anca-Luiza
  9.  Zene Izabela

RESPINȘI

  1. Bulduș Floarea
  2. Frantz Ancuța
  3. Marian Gabriel-Teodor-Alexandru

FILIALA CONSTANȚA

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Teodorescu Ana Maria

FILIALA CONSTANȚA 1

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Botea Eliza
  2. Babagean Turan
  3. Bucur Oana-Cătălina
  4. Cioară Mihaela Magdalena
  5. Dogaru Adina-Monica
  6.   Pancrat Mihaela
  7. Popescu Crinela-Simona
  8. Trandafir Cătălin

RESPINȘI

  1. Florescu Mihaela
  2. Mitu Mioara
  3. Orodel T. Ionuț-Cristian

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Armeanu Laura
  2. Dobrin Mihaela
  3. Fătu Aneta
  4.  Roca Mihaela
  5. Predescu Ioana

FILIALA CRAIOVA

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Nistor Mihail
  2. Vâlcea Elena-Adriana
  3. Giodea Gabriel
  4. Miertescu Elena
  5. Mogoșanu Petre-Virgiliu

FILIALA DEVA

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Bocăniciu Otilia
  2. Fleiss Dorotehea

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Ban Dănuț Mihai
  2. Munteanu Ovidiu-Sabin
  3. Stan Mădălina

FILIALA GALAȚI

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Coman Eduard-Cristian

RESPINȘI

  1. Sava Marian

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Angheluță Relu
  2. Axente Ștefan
  3. Corcăcel Constantin-Adrian
  4. Ionașcu Andreea

FILIALA IAȘI

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Albu Mihai
  2. Bădărau Teodor Adrian
  3. Botezatu Adriana
  4. Cichi Andreea Francesca
  5. Danilov Larissa Natalia
  6. Eva Otilia
  7. Flocos Cornel
  8. Gemănaru Mihaela
  9. Ivanov Cristina Diana
  10. Lungulescu Lila
  11. Mocanu Alexandru Mihai
  12. Mogoș Carmen
  13. Pădurariu Petru
  14. Radu Lucian Sebastian
  15. Răducea Ioan
  16. Voicu Oana Maria

RESPINȘI

1. Bratu Mihaela

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Boicu Marinela
  2. Adamescu Raluca Gabriela
  3. Alupoaei Gheorghe
  4. Amitroaiei Simona Elena
  5. Anton Silvia
  6. Aprofirei Cătălin
  7. Baiu Laura Oltița
  8. Bejan Petru
  9. Bilosevschi Maria Silvia
  10. Cloșca Ovidiu Ioan
  11. Ene Liviu Adrian
  12. Gaiginschi Nicoleta Ecaterina
  13. Gîtlan Carmen Gabriela
  14. Matra Amalia Oana
  15. Ovadiuc Ana Maria
  16. Pascal Maria
  17. Pavăl Mihaela
  18. Păstrăguș Suzana
  19. Popa Lily
  20. Popovici Cristian George
  21. Sâmburic Elena
  22. Șofron Daniel Ion
  23. Măric Ion

RESPINȘI

  1. Avădanei Luminița
  2. Gheorghiță Cristian
  3. Iutiș Otilia Alexandra
  4. Pagu Angelica Mirela
  5. Rusu Marinela
  6. Secu Cătălina
  7. Scheul Georgiana Valentina
  8. Vasile Vasile

FILIALA INTERJUDEȚEANĂ CLUJ-BISTRIȚA

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Berbecaru Alina Diana
  2. Județ Raluca
  3. Smuczer Alexandru Daniel

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Mureșan Alexandra
  2. Brătan Ioan
  3. Iancu Mihail Jianu
  4. Palade Ligia Elena
  5. Șerban Alexandru Corneliu

RESINȘI

  1. Bătăiosu Paul

FILIALA MIERCUREA CIUC

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Fulop Jozsep
  2. Molnos Zoltan

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Szentes Zagon

RESPINȘI

  1. Bara Barnabas
  2. Vorzsak Gyula
  3. Zavaczki Walter Levente

FILIALA NEAMȚ

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Enache Dumitru Bogdan
  2. Stejeran Narcisa Daniela

RESPINȘI

  1. Cărbunariu Carmen Mihaela

Membrii titulari

RESPINȘI

  1. Macavei Radu Cristian

FILIALA ORADEA

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Mărginean Irene
  2. Muranyi Matza Terez
  3. Pop Ovidiu Dumitru
  4. Rusu Adela Lia
  5. Roșca Florina Olivia
  6. Iepure Florina Silvia
  7. Durgheu Cosmin Teodor
  8. Catrișcău Tiberiu Dumitru
  9. Pascu Ovidiu Nicolae

RESPINȘI

  1. Czentye Andrea

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Gaie Ștefan
  2. Mircea Dan

RESPINȘI

  1. Pădurean Mariana

FILIALA PITEȘTI

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Lucici Larisa Andreea
  2. Lucici Augustin Vlad

FILIALA PLOIEȘTI

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Popa Barbara Brigita

RESPINȘI

  1. Ceban Victor

Membrii titulari

RESPINȘI

  1. Ilie Mihaela Cristina Georgeta
  2. Ionescu Constantin Alexandru
  3. Mazuru Constantin

FILIALA SATU MARE

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Grigorescu Felicia Florica
  2. Mitroi Timea Clara
  3. Pișcoran Virginia Maria

RESPINȘI

  1. Szekely Ilona Tundi

FILIALA SIBIU

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Mitrea Ilie
  2. Popa Andrei

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Mesea Iulia Gabriela
  2. Miclăuș Maer Mirela Delia Adriana

FILIALA SFÂNTU GHEORGHE

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Basz Orsolya
  2. Vajna Laszlo Karoly

FILIALA SLOBOZIA-IALOMIȚA

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Unțanu Maria

RESPINȘI

  1. Smeianu Marcela

FILIALA SUCEAVA

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Baciu Sorin Dumitru

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Gheorghiu Georgeta

RESPINȘI

  1. Buzec Ovidiu

FILIALA TÂRGU JIU

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Damian Cristian Alexandru

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Bândea Adrian Dan
  2. Landh Armand
  3. Medar Andreea
  4. Trăistaru Dragoș Radu

RESPINȘI

  1. Strâmtu Ștefan Bogdan

FILIALA TÂRGU MUREȘ

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Bogdan Floridana Oana
  2. Pascu Annamaria

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Albu Mircea Constantin
  2. Frunză Mihai Victor
  3. Pop Călin Ovidiu
  4. Vultur Floarea

RESPINȘI

  1. Gergely Erika
  2. Kulcsar Elisabeta

FILIALA TIMIȘOARA

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Bălănescu Aura
  2. Brânda Floarea (Lelia)
  3. Huțanu Constantin
  4. Părăișanu Andrei Marius
  5. Stîna Sorina
  6. Velciov Nicolae
  7. Vostinar Daniela Areta

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Vlădilă Cristina
  2. Târnoveanu Reghina Maria
  3. Moldovan Smaranda Sabina
  4. Schiwago Ecaterina Elena

RESPINȘI

  1. Rogojinaru Ilinca

FILIALA TURNU SEVERIN

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Mutu Oara Larisa

FILIALA VÂLCEA

Membrii stagiari

ADMIȘI

  1. Vășîi Petru

RESPINȘI

  1. Spiridon Rodica-Gabriela

Membrii titulari

RESPINȘI

  1. Chițu Mihai

FILIALA VRANCEA

Membrii titulari

ADMIȘI

  1. Kalany Viorica Oana

Descarcă de aici: ANEXA 1_2019