Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

UAP | December 6, 2022

Scroll to top

Top

Lista membrilor reprezentanți in Senatul U.A.P din România

Lista membrilor reprezentanți in Senatul U.A.P din România
Nistor Laurențiu

Convocați la ședința din 8 octombrie 2022, ce se va desfășura în incinta:

Universitații Naționale de Arte București, Sala Amfiteatru, Calea Griviței nr. 28 , ora: 10:00

Filiale din țară:

1.Filiala Alba Iulia – Președinte Crecan Dan

2.Filiala Arad – Președinte Şerban Dumitru

3.Filiala Bacău – Președinte Carmen Poenaru

4.Filiala Baia Mare – Președinte Laura Teodora Ghinea
5.Filiala Brașov – Președinte Nicolae Daicu
6.Filiala Brăila – Președinte Gheorghe Mosorescu
7.Filiala Buzău – Președinte Valeriu Şușnea
8.Filiala Cluj – Președinte Ioan Sbârciu

9.Filiala Cluj – Horvath Bugnariu Ioan

10.Filiala Cluj – Dobra Adriana

11.Filiala Cluj – Chirila Emilia

12.Filiala Interjudeţeană Cluj-Bistriţa-Zalău – Președinte Alexandru Păsat

13.Filiala Constanţa 1 – Președinte Florentin Sîrbu

14.Filiala Constanţa – Președinte Aurelian Broască

15.Filiala Craiova – Președinte Emil Bănuți

16.Filiala Deva – Președinte John Pîrva

17.Filiala Vrancea – Președinte Liviu Nedelcu
18.Filiala Galaţi – Președinte Gheorghe Andreescu

19.Filiala Târgu Jiu – Președinte Vasile Fuiorea
20.Filiala Hunedoara – Președinte Podea Alex

21.Filiala Iași – Președinte Felix Aftene

22.Filiala Iași – Tofan Constantin

23.Filiala Iași – Druțu Valentina Florentina

24.Filiala Iași – Pătrașcu Dragoș

25.Filiala Lugoj – Președinte Silviu Nopcea

26.Filiala Miercurea Ciuc – Președinte Szabo Arpad

27.Filiala Oradea – Președinte Vioara Bara
28.Filiala Ploiești – Președinte Valter Paraschivescu 

29.Filiala Piatra Neamţ – Președinte Potop Ştefan

30.Filiala Pitești – Președinte Daniel Preduț

31.Filiala Râmnicu Vâlcea – Vicepresedinte Aurelia Sanda

32.Filiala Reșiţa – Președinte Ion Bobeică 
33.Filiala Satu Mare – Președinte Eugen Muntean

34.Filiala Sfântu Gheorghe – Președinte Damokos Csaba

35.Filiala Sibiu – Președinte Viorel Florin Mihai

36.Filiala Suceava – Președinte Camelia Rusu Sadovei

37.Filiala Slobozia – Președinte Petre Gheorghe
38.Filiala Târgu Mureș – Președinte Maria Bucur
39.Filiala Timișoara – Președinte Daniela Constantin

40.Filiala Timișoara – Viorel Cosor

41.Filiala Turnu Severin – Președinte Marius Daniel Cepeși 
42.Filiala Tulcea – Președinte Doru Luchian
43.Filiala Turda – Președinte Alexandru Picovici

Filiale din București :

44.Filiala Pictură – Președinte Marius Barb

45.Filiala Pictură–Mihai Șerbănescu

46.Filiala Pictură – Achițenie Ion Laurențiu

47.Filiala Pictură – Bălescu Cătălin

48.Filiala Pictură – Mocanu Florin

49.Filiala Pictură – Păulescu Cosmin Petru

50.Filiala Pictură – Barbu Ionuț Theodor

51.Filiala Pictură – Mureșan Mircea

52.Filiala Pictură – Ileana Ștefănescu

53.Filiala Pictură – Neamțu Lisandru

54.Filiala Pictură – Preda Marilena Sânc

55.Filiala Pictură – Stoica Silvia Maria

56.Filiala Arte decorative – Președinte Bogdan Severin Hojbota

57.Filiala Arte decorative – Lucian Butucariu

58.Filiala Arte decorative – Mihai Băncila

59.Filiala Arte decorative – Stelea Ioana-Andreea

60.Filiala Artă religioasă și restaurare – Președinte Irina Sava

61.Filiala Artă religioasă și restaurare – Cristian Olteanu

62.Filiala Critica – Președinte Ruxandra Dreptu

63.Filiala Design – Sergiu Chihaia

64.Filiala Grafică – Președinte Anca Boeriu

65.Filiala Grafică – Maria Petcu

66.Filiala Grafică – Ovidiu Croitoru

67.Filiala Grafică publicitară – Președinte Cristina Dragomir

68.Filiala Scenografie – Președinte Antonescu Ştefan

69.Filiala Sculptură – Președinte Siminic Alexandru

70.Filiala Sculptură – Papuc Alexandru

71.Filiala Sculptură – Nicolae Stoica

72.Filiala Multimedia – Președinte Bogdan Iorga

Consiliul Director:

Petru Lucaci – Președintele U.A.P din România

Gheorghe Dican – Vicepreședintele U.A.P din România

Gabriel Cojoc – membru al Consiliului Director

Zuzu Constantin Caratănase – membru al Consiliului Director

Ioana Ciocan – membru al Consiliului Director

Următoarele persoane nu au calitate de reprezentanți in ședința Senatului, deoarece sunt președinți ai Comisiilor de organizare si funcționare din cadrul U.A.P din România:

Gheorghe Pogan– Presedintele Comisiei de Cenzori a U.A.P din România

Ion Anghel – Președintele Comisiei de Onoare, Disciplină și Arbitraj a U.A.P din România

Alexandru Ghilduș – Președintele de Onoare al U.A.P din România

Prof. Univ. Dr. Petru Lucaci,

Președinte al Uniunii Artiștilor Plastici din România