Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

UAP | iulie 5, 2020

Scroll to top

Top

LISTA ARTIȘTILOR ADMIȘI LA SALONUL NAȚIONAL DE PLASTICĂ MICĂ – BRĂILA, EDIȚIA A XXI-A 2020

LISTA ARTIȘTILOR ADMIȘI LA SALONUL NAȚIONAL DE PLASTICĂ MICĂ – BRĂILA, EDIȚIA A XXI-A 2020
Administrator

Aștept lucrările celor 392 de artiști admiși dintre cei 433 de înscriși la Salonul Național de Plastică Mică Brăila.
Pentru a vă asigura expunerea, vă rog, insistent, să țineți seama de următoarele:
– Nu trimiteți coletul prin Poștă.
– În cazul coletului colectiv, puneți lista cu autori.
– Nu uitați să puneți alături de lucrare suma de 35 lei (completeare pentru tipărire catalog), sumă pentru care veți primi chitanță la returnarea lucrării.
– Asigurați-vă că aveți sistem de prindere a lucrării.
– Lucrarea trbuie să aibă pe verso toate datele de identificare, conform regulamentului.
– Pe colet scrieți adresa expeditorului completă, inclusiv nr. telefon.
Vă sunt recunoscăror pentru colaborare!

Mulțumim sponsorilor BES Romania SRL și Bella Italia Romania

Coordonator proiect,
Scenograf Gh.Mosorescu
Președinte Filiala Brăila a U.A.P.R.

1. Liviu Acasandrei – București
2. Maria Lup Acatrinei – Timișoara
3. Rodica Ailincăi – Deva
4. Mihai Albu – Iași
5. Irina Otilia Anastase – București
6. Jana Andreescu – Galați
7. Gheorghe Andreescu – Galați
8. Adriana Andrei – Cluj
9. Eduard Andrei – Constanța
10. Mădălina Lucia Andronic – Iași
11. Beatrice Anghelache – Iași
12. Relu Angheluță – Galați
13. Anca Apostolache – Constsnța
14. Georgian Apostolache – Constanța
15. Cătălin Aprofirei – Iași
16. Cătălina Aprofirei-Secu – Iași
17. Ștefan Axente – Galați
18. Cristina Bacicu Botez – Rm. Vâlcea
19. Baciu Sorin – Suceava
20. Sterică Bădălan – Galați
21. Adriana Bădescu – București
22. Dalina Bădescu – București
23. Bădița Ioan Maric – Bacău
24. Loretta Băluță – Constanța
25. Ioana Banciu – Timișoara
26. Rodica Banciu Regep – Timișoara
27. Ana-Maria Barb – București
28. Marius Barb Barbone – București
29. Ionut Barbu – București
30. Linda Barkasz – Arad
31. Grigore Băț – R. Moldova
32. Carmen Bazilescu – București
33. Marieta Besu – Constanța
34. George Bilan – București
35. Petru-Ilie Birău – Tg. Jiu
36. Gigel Bîrliba – Neamț
37. Natalița Boeți Radu – Timișoara
38. Mariana Bogdan – Brăila
39. Gabriela Diana Bohnstedt Gavrilaș – Oradea
40. Brândușa Bontea – București
41. Adriana Botezatu – Iași
42. Eugenia Botezatu – Constanța
43. Costin Brăteanu – Timișoara
44. Denis Brinzei – Galați
45. Mihaela Brumar – Galați
46. Cornelia Brustureanu – Iași
47. Oana Cătălina Bucur – Constanța
48. Cornelia Burlacu – Galați
49. Cristina Busuioc – Baia Mare
50. Sanda Buțiu – București
51. Ovidiu Buzec – Suceava
52. Dinu Câmpeanu – București
53. Adriana Canija Popa – Deva
54. Nicoleta-Cristina Cărare – Bacău
55. Nicolae Cărbunaru – Galați
56. Maricica Cârstiuc – Brăila
57. Sorinel Cârstiuc – Brăila
58. Zuzu Caratănase – București
59. Gheorghe Caruțiu – Constanța
60. Lelia Cazacu – R. Moldova, Iași
61. Ana-Maria Ceară – Constanța
62. Dan Cepeși – Drobeta Turnu Severin
63. Mihnea Cernat – Constanța
64. Cernitu – Aurora Speranța – Craiova
65. Teodora Chinschi – București
66. Otilia-Viorica Chiriac – Iași
67. Elena Felicia Cimpian – Cluj-Napoca
68. Mihaela Ciuştea – Constanța
69. Ana-Maria Cocoș – Galați
70. Trandafira Cojocaru – Brăila
71. Eduard Cristian Coman – Galați
72. Gheorghe Coman – București
73. Olimpia Coman-Sipeanu – Sibiu
74. Ștefan Petru Coman – Republica Moldova
75. Viorel Coman – Timișoara
76. Marius Coman-Sipeanu – Sibiu
77. Daniela Constantin – Timișoara
78. Bianca-Andreea Constantin – București
79. Maria Constantinescu – București
80. Mariana Constantinescu – Constanța
81. Nela Constantinescu – Brăila
82. Ion Constantinescu – Sibiu
83. Teodora Constantinescu – Brăila
84. Eduard Costandache – Galați
85. Agneta Covrig – Iași
86. Mălina Crăciun – București
87. Emil Craioveanu – Ploiești
88. Cristina Crețu – Brăila
89. Victor Crețu – R. Moldova
90. Marius Cristea – Pitești
91. Csatlos Levente – Tg. Mureș
92. Cristiana-Ștefania Culiță – Galați
93. Bianca Culuș – București
94. Ana Maria Cuteanu – Timișoara
95. Ștefan Ioan Diaconu – Neamț
96. Gh. Dican – Rm. Vâlcea
97. Lavinia Dima – București
98. Mirela Dimcea – București
99. Petre Dinu – București
100. Ana-Maria Dobre – Brăila
101. Oleg Dobrovolschi – R. Moldova
102. Adina Dogaru – Constanța 1
103. Eugenia Drăgoi-Banciu – Timișoara
104. Răzvan Petrișor Dragoș – București
105. Miruna Drăgusin – Galați
106. Corina Gabriela Duma – București
107. Marinella Dumitrescu – București
108. Constantina Dumitru – București
109. Roxana Dumitru – Fetești
110. Ștefan Dumitru – Focșani
110 Laura Dumitru – Focșani
111. Dumitru-Bogdan Enache – Neamț
112. Raluca-Ioana Enăchescu – București
113. Miana Ene – Constanța
114. Liviu Epuraș – București
115. Tibor Fazakas – Hunedoara
116. Ovidiu Felipov – Constanța
117. Mihai Ferbei Rotariu – Suceava
118. Lucica Filimon – Bacău
119. Anca Filip – Constanța 1
120. Dorothea Fleiss – Deva
121. Laura Flore – București
122. Irina Florescu – București
123. Mariana Frătița – Tg.Jiu
124. Iulia Frențescu – Galați
125. Daniela Frumușeanu– București
126. Elena Frunze – R. Moldova
127. Maria Furnea – Arad
128. Cecilia Gainaru-Orosan – București
129. Florina Gașpar – Timișoara
130. Vasile Gaiță – Brăila
131. Vasilica Gavrilă – Brăila
132. Cristina Georgescu – București
133. Gabriela Georgescu – Galați
134. Romeo Gheorghiță – București
135. Georgeta Gheorghiu – Iași
136. Rodica Gherghinoiu – Focșani
136. Claudiu Victor Gheorghiu – București
137. Cornelia Gherlan – București
138. Stelian Ghinea – Brăila
139. Florentina Giol – Brăila
140. Antonela Giurgiu – Tg. Jiu
141. Adela Gocan – Cluj-Napoca
142. Eugenia Goraslisse – Suceava
143. Voichița Grămadă – Cluj-Bistrița
144. Victor Grigore – Călărași
145. Constantin Grigoruță – Constanța
146. Kett Groza Ioan – Arad
147. Uliana Gujuman – Odorheiul Secuiesc
148. Adalgiza Harabagiu – București
149. Miruna Hașegan – Iași
150. Olimpia Hinamatsuri Barbu – București
151. Georgeta Hlihor – Buzău
152. Mihai Hlihor – Buzău
153. Ana Domnica Hoble – Timișoara
154. Raluca Hodoroabă – Iași
155. Garbis Adrian Hofman – Spania
156. Bogdan Hojbotă – București
157. Victor Hristov – R. Moldova
158. Oana Ruxandra Hrișcă – Suceava
159. Teodora Hubenco – R. Moldova
160. Monica Hudecz – Timișoara
161. Ofelia Huțul – Iași
162. Florin Ianăș – Timișoara
163. Andreea Ifrim – București
164. Victor Radu Ilie – București
165. Tudor Ioan – Galați
166. Marilena Ioanid – Brăila
167. Cornelia-Camelia Ion – Slobozia
168. Constantin-Ovidiu Ionescu – București
169. Irina Ionescu – Rm. Vâlcea
170. Bianca Maria Ioniță – București
171. Irina Iosip – Bucurști
172. Oana Isar – București
173. Iancu Jianu – Baia Mare
174. Rodica Jianu – Craiova
175. Lucian Jitariuc – Galați
176. Liliana Jorica Negoescu – Galați
177. Marcela Larionescu – Suceava
178. Ioan Lăzureanu – Bacău
179. Ionela Lăzureanu – Bacău
180. Liviu Leonte – Arad
181. Paul Iosif Les – Baia Mare
182. Lucian Liciu – București
183. Nicoleta Liciu Gribincea – București
184. Vladimir Lozovanu – R. Moldova
185. Petru Lucaci – București
186. Stela Lucici – Pitești – Pitești
187. Augustin Lucici – Pitești
188. Larisa Cristina Lungu – Constanța
189. Lila Lungulescu – Iași
190. Dragoș Lupu – București
191. Iurie Lupu – R. Moldova
192. Crenguța Macarie – Brăila
193. Dumitru Macovei – Bacău
194. Dorin Macovei – Bacău
195. Ioana Maier – Constanța 1
196. Mirela Maier Miclauș – Sibiu
197. Maria Măncianu Bogatu – București
198. Alina Manole – București
199. Maria-Mădălina Mânzu – Brăila
200. Lidia Mărgelu – Craiova
201. Ecaterina Marghidan, Fluture – Iași
202. Gabriela Marica – Brașov
203. Anita Marin – Slobozia
204. Elena Marinca – Cluj-Bistrița
205. Mihai-Eugen Marinescu – București
206. Brîndușa Mateș-Stanciu – București
207. Ovidiu Mateș-Stanciu – București
208. Oana Mazarache – Iași
209. Constantin Mazuru – Ploiești
210. Hugo Măcineanu – Brăila
211. Walter Măcineanu – Brăila
212. Linda-Saskia Menczel – Timișoara
213. Laurențiu Midvichi – Tulcea
214. Florin Mihai – București
215. Anca Niculina Mihăilă – Bacău
216. Ciprian Mihailescu – București
217. Emil-Florian Mihăilescu – București
218. Dragoș Minculescu – Ploiești
219. Gianina Miron – București
220. Gheorghe Miron – Galați
221. Mioara Mitu – Tulcea
222. Florin Mocanu – București
223. Călin Moldovan – Baia Mare
224. Ioana Ileana Moldovan Vraja – Baia Mare
225. Mircea Moldovan – Mureș
226. Sever Moldovan – Cluj-Bistrița
227. Mihai Moldovanu – București
228. Angelica Moscu Deacu – Brăila
229. Bogdan Mosorescu – Brăila
230. Gh.Mosorescu – Brăila
231. Ruxandra Ștefana Munteanu – București
232. Iuliana Muscalu – București
233. Gabiela Naftanailă Levențu – București
234. Dalma Nagy – Tg. Mureș
235. Leonte Năstase – Constanța
236. Ecaterina Neagu – Timișoara
237. Paula Neagu – Brăila
238. Alina Neolcoș – Deva
239. Anca Necșoi – București
240. Aura Neculai – Constanța
241. Liviu Nedelcu – Focșani
242. Nicolae Nerțan – Cluj Napoca
243. Daniela Nica – Brăila
244. Sorin Nicodim – Timișoara
245. Horia Nițu – București
246. Gheorghe Nour – Galați
247. Mihaela Obadă – București
248. Ion Olaru – București
249. Veronica Olteanu – Brăila
250. Nicoleta Olteanu – Brăila
251. Cristina Gloria Oprișa – Satu Mare
252. Anca Delia Oros – Baia Mare
253. Daniela Orovițeanu – Timișoara
254. Sorin Otînjac – Iași
255. Angelica Mirela Pagu – Iași
256. Iulia Pana – Constanța 1
257. Flori Pănescu – București
258. Sebastian Pantea – București
259. Teodor Pantea – Oradea
260. Mariana Paparà – Piatra Neamț
261. Greti Adriane Papiu – Baia Mare
262. Valter Paraschivescu – Ploiești
263. Ovi Pascu – Oradea
264. Eleonora Lucia Păscuț – Baia Mare
265. Radu Pencea – Brăila
266. Paul Petrov – Brăila
267. Mariea Petcu Chioibas – București
268. George Cătălin Petre – Slobozia
269. Gh. Petre – Slobozia
270. Viorica Petre – Slobozia
271. Constanța Petrescu Dănilă – Constanța
272. Livia Ramona Petrescu – Cluj
273. Paul Petrov – Brăila
274. Maria Pirtea – Oradea
275. Virginia Piscoran – Satu Mare
276. Cecilia Plăvițu – Drobeta Turnu Severin
277. Constantin Plăvițu – Timișoara
278. Alexandru Podea – Deva
279. Monica Pop – Timișoara
280. Tiberiu Pop – Iași, București
281. Barbara Brigita Popa – Ploiești
282. Raul Popa – Galați
283. Valentin Popa – Galați
284. Mirela Popescu – Timișoara
285. Crinela Popescu – Constanța
286. Grigore Popescu-Muscel – București
287. Cristian Porumb – Cluj-Bistrița
288. Svetlana Potângă – Brăila
289. Cătălin Precup – București
290. Corina Preda-Perianu – București
291. Ioana Predescu – Constanța
292. Lucia Pușcașu – Suceava
293. Sarlota Puskai – Tg.Mureș
294. Ciprian Radovan – Timișoara
295. Cristian Radu – Brăila
296. Cristina Marinela Radu – Valea Lupului, jud. Iași
297. Ion Radu – Brăila
298. Luminița Radu – Bacău
299. Marcela Rădulescu – Brașov
300. Gabriela Rădulescu – Craiova
301. Doina Reghiş Ionescu – Deva
302. Mihaela Roca – 1Constanța
303. Sînziana Romanescu – Cocstanța
304. Ana Roșoga – București
305. Aurel Roșu – Oradea
306. Bianca Rotaru – Bacău
307. Ana-Maria Rugescu – Deva
308. Andreea Rus – Cluj
309. Carmen Rus – Brăila
310. Lelia Rus Pârvan – Constanța
311. Camelia Rusu Sadovei – Suceava
312. Aurelia Sanda – Rm. Vâlcea
313. Liviu Adrian Sandu – Galați
314. Vasile Sarcă – Brăila
315. Emilian Savinescu – București
316. Maria Secobeanu – Galați
317. Elena Felicia Selejan – Timișoara
318. Tudor Șerban – Galați
319. Mihai Șerbănescu – București
320. Alexandru Şerbănescu – Constanța
321. Irina Sergia – Iași
322. Oana Sfetcu – Constanța
323. Cristian Sima – Rm. Vâlcea
324. Florentin Sîrbu – Constanța
325. Vasile Sitari – R. Moldova
326. Zenaida Sitari – R. Moldova
327. Gabriel Smoleac – București
328. Ioan Silviu Soare – Brăila
329. Dana Solovastru – Cluj
330. Vasile Soponariu – București
331. Elena Șoltuz – Iași
332. Liviu Șoptelea – Iași
333. Silvia Sosoiu – Constanța 1
334. Raluca Spătaru Iancu – Brăila
335. Eusebio Spinu – Constanța
336. Mioara Stanciu-Trandafira – București
337. Georgiana Stănescu-Afimei – Bacău
338. Valentina Stefanescu – Timișoara
339. Ile Ștefi – București
340. Narcisa Stejeran – Neamț
341. Sorina Stîna – Timișoara
342. Nicolae Stoica – București
343. Anastasia Stoiciu – București
344. Florin Stoiciu – București
345. Cristina Stratulat – Iași
346. Ioana Lavinia Streinu – București
347. Rodica Strugaru – Timișoara
348. Ana Șușnea – Buzău
349. Valeriu Șușnea – Buzău
350. Emanuela Szabo – București
351. Alexandru Szabo – Baia Mare
352. Kalman Sztrharszky – Deva
353. Diana Tăicuțu – Buzău
354. Marlena Tarcavu – București
355. Mihaela Tărhuna – Timișoara
356. Ioan Aron Țaroi – Brașov
357. Ioan Vladimir Taroi – Brașov
358. Victoria Țăroi Galbenu – Brașov
359. Raluca Tătaru – Brăila
360. Maria Teodorescu – Constanța
361. Elenuc Dănuț Temle – Baia Mare
362. Mihaela Teodorescu
363. Iris Bianca Teodorescu – București
364. Luciana Terente – Brăila
365. Ramona Ţibrea Lazăr – București
366. Horia Țigănuș – Brașov
367. Epaminonda Tiotiu – Cluj-Bistrița
368. Reghina-Maria Tirnoveanu – Timișoara
369. Luminița Toader – Buzău
370. Mihaela Todoran – București
371. Liliana Tofan – București
372. Traian Tsamuris – Brăila
373. Constantin Tudor – Iași
374. Daniela Turcanu – Constanța
375. Gheorghe Țuțuianu – București
376. Mirela Ungureanu – Cluj
377. Maria Unțanu – Slobozia
378. Iustina Silvana Ursu – București
379. Ana Christiana Narcisa Val – Constanța
380. Elena Veronica – Baia Mare
381. Petti Velici – Rm. Vâlcea
382. Zoe Vida Porumb – Cluj-Bistrița
383. Madalina Vieriu – Iași
384. Niculia Vlad Leonte – Buzău
385. Paula Vlădescu, București
386. Ioan Vlădoiu Doru – București
387. Carmen Voisei – Bacău
388. Elisabeta Volcu – Galați
389. Daniela Areta Voștinar – Timișoara
390. Gloria Vreme Moser – Timișoara
391. Mihai Zaiț – Iași
392. Nono Maria Zilahi – Cluj